Naga Marketsbańka bitcoinZgodnie z nowym raportem dotyczącym rynku walut cyfrowych opublikowanym przez MarketsandMarkets, rynek kryptowalut osiągnie wartość 1,40 miliarda USD w 2024 roku. 


Głównymi czynnikami stymulującymi wzrost rynku będą: przejrzystość technologii rozproszonej księgi rachunkowej, rola przekazów pieniężnych w krajach rozwijających się, wysoki koszt transgranicznych przekazów pieniężnych obecnego systemu, regulacje prawne i wzrost inwestycji typu “venture capital”. Głównymi czynnikami hamującymi rozwój rynku są: niepewny status prawny, brak świadomości społecznej i niskie zrozumienie technologii kryptowalut.

Szacuje się, że to rynek sprzętu ma największy udział w rynku. Sam mining pomaga też napędzać rozwój sprzętu. Niedawno nawet główni producenci, tacy jak NVIDIA, Intel i AMD, zaczęli oferować bitcoinowe koparki. Co więcej, wiele startupów, takich jak Bitfury, GateHub i Bitmine dostarcza rozwiązania sprzętowe dla tego segmentu.

Wzrost adopcji, wzrost świadomości

Adopcja rośnie także przez wzrost świadomości dot. kryptowalut, zwłaszcza w przypadku płatności związanych z małymi sumami, wynagrodzeniami, ale też darowiznami. Pomaga to stymulować wzrost rynku płatności typu peer-to-peer.

Oczekuje się, że rejon Azji i Pacyfiku (APAC) będzie posiadał największy udział na rynku kryptowalut do 2024 roku. Jest to spowodowane niskim kosztem energii elektrycznej w Chinach i jednocześnie wczesnym wprowadzeniem kryptowalut do japońskiego prawodawstwa. Chiny są największym rynkiem spośród wszystkich krajów APAC. Ze względu na niskie koszty energii elektrycznej, idealne warunki pogodowe, obecność dużych firm wydobywczych, takich jak Bitmain, Canaan Creative CO., LTD i Ebang Communication, oraz dostępność funduszy venture capital, rynek APAC ma zyskać ogólną dominację.

W pozostałej części świata kryptowaluty nie są specjalnie uregulowane. Raport wspomina jednak o kryptowalucie Wenezueli, Petro, która fizycznie miała być wspierana przez baryłki ropy naftowej.

Głównymi graczami na rynku kryptowalut są: Bitmain (Chiny), NVIDIA (USA), Xilinx (USA), Intel (USA), Advanced Micro Devices (USA), Ripple Labs (USA), Ethereum Foundation (Szwajcaria), Bitfury Group (Holandia ), Coinbase (USA), BitGo (USA) i Binance Holdings (Chiny).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here