Naga Marketsrynek kryptowalutNowy raport PricewaterhouseCoopers (PwC) wykazał, że mimo pozorów i powszechnych nadziei inwestorzy instytucjonalni nadal właściwie trzymają się z dala od rynku kryptowalut. Jednocześnie autorzy dokumentu dodają, że to nie znaczy, że rynek cyfrowych walut umiera. Jest wręcz przeciwnie, ale światełko w tunelu nie widać na Wall Street…

Rynek kryptowalut nie może przyciągać inwestorów instytucjonalnych, jak wielu od dawna się spodziewało. PwC zauważa teraz, że wartość biznesowych fuzji i przejęć związanych z firmami z rynku cyfrowych walut spadła o 76 proc. do 451 mln USD w 2019 r., z ponad 1,9 mld USD w poprzednim roku (tj. 2018). Kwota zebranych funduszy w ramach działań fundraisingowych spadła w tym czasie zaś o 40 proc. do 2,24 mld USD.

Rynek kryptowalut to nadal nie mainstream

Rynek kryptowalut nie może nadal przyciągnąć inwestorów z głównego nurtu. Mimo tego, że bitcoin znacznie wzrósł w drugim i trzecim kwartale 2019 r. W lipcu osiągnął lokalny szczyt na poziomie ponad 13 500 USD.

Społeczność kryptowalut ma jednak nadzieję na szybką adopcję BTC i liczy na to, że na rynku pojawią się wcześniej czy później duzi inwestorzy.

Biorąc pod uwagę obecną pandemię COVID, autorzy raportu argumentują, że rynek kryptowalut nie przyciągnie w najbliższym czasie inwestorów z głównego nurtu. Wysoka zmienność spowodowana paniką koronawirusa i załamaniem gospodarczym nie wróży dobrze cyfrowym walutom. Henri Arslanian, szef PwC, cytowany przez Bloomberga powiedział, że “przemysł kryptograficzny nie jest odporny na globalne zawirowania”.

Jest szansa…

Główne źródło finansowania firm zorientowanych na kryptowaluty pochodzi z tradycyjnych funduszy venture capital (VC), biur rodzinnych i inkubatorów. Wall Street zawodzi, ale autorzy przewidują jednak, że w tym roku na rynku pojawi się więcej inwestorów z Azji i Bliskiego Wschodu.

Raport zauważa, że “Spodziewamy się, że więcej biur rodzinnych z siedzibą w regionie APAC i EMEA będzie postrzegać zawirowania na rynku jako dobry czas na inwestowanie w obiecujące firmy kryptograficzne”.

Jest więc szansa na rozwój tego rynku. Tyle że pomoc może nadejść z zupełnie innego obszaru, niż wszyscy dotąd liczyli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here