Naga MarketsMonety prezentujące Bitcoina, Ethereum i LitecoinaWedług najnowszego raportu, indeks SFOX odczytuje obecnie rynek kryptowalut jako “łagodnie zwyżkowy”. Wskazuje na to wolumen i zmienność z ośmiu największych giełd kryptowalut dotycząca BTC, BCH, ETH, LTC, BSV oraz ETC.

Dane świadczące o trendzie wzrostowym na kryptowalutach pochodzące z giełd odnoszą się do wolumenu i zmienności w marcu br. SFOX Multi-Factor Index według tych danych wskazuje, iż rynek wszedł w kwietniu w łagodny wzrost. Ponadto kryptowaluty takie jak Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) oraz Litecoin (LTC) odnotowały istotną zmienność, która nie była powiązana z Bitcoinem (BTC).

Ethereum Classic (ETC) najmniej skorelowane z Bitcoinem

Jak wynika z najnowszego raportu, najmniej skorelowane ceny z Bitcoinem na przestrzeni 30 dni odnotowało Ethereum Classic (ETC). Korelacja w tym przypadku wyniosła 0,685, natomiast za najsilniejszą uważana jest korelacja na poziomie 1.

Z kolei jeśli chodzi o pary kryptowalut, najmniej skorelowana okazała się para LTC i ETC, gdzie współzależność znalazła się na poziomie 0,453. Warto zauważyć, że korelacje między BTC i ETC zmniejszały się systematyczne od początku marca do 20 dnia tego miesiąca, kiedy to oba były w stosunkowo niskiej dodatniej korelacji 0,21.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs ETC przetestował poziom 7 dolarów

Podobnie jak w przypadku większości kluczowych kryptowalut, Ethereum Classic (ETC) odnotowało istotny wzrost we wtorek oraz środę. Jak widać na wykresie dziennym ETCUSD poniżej, cena we wtorek przetestowała poziom 6 dolarów, natomiast szczyt środowej sesji na giełdzie Kraken przypadł na poziom 7 dolarów.

Jednakże zyski wypracowane w środę zostały oddane do zamknięcia dnia, które miało miejsce w okolicach poziomu zakończenia wtorkowej sesji. Dziś ponownie testowany jest opór blisko 5,72 – 6,00 USD. Jego skutecznie pokonanie otwierałoby kupującym drogę do poziomu 7 dolarów.  W przeciwnym razie odsłonięte pozostaje wsparcie blisko 4,95 – 5,00.

Może Cię zainteresować: Novogratz umniejsza wartość Litecoina (LTC) i nawołuje do kupna Bitcoina (BTC)

ETC/USD - wykres dzienny - 5 kwietnia 2019
ETC/USD – wykres dzienny – 5 kwietnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here