Naga MarketsRynek kryptowalut: Jack Dorsey ogłasza uruchomienie zdecentralizowanej giełdyWraz ze zbliżającą się zimą nadeszło ochłodzenie nastrojów na rynkach. Kryptowaluty w dalszym ciągu nie są w stanie odrobić strat z zeszłego tygodnia, podczas gdy światowe indeksy giełdowe wytraciły impet wzrostowy z ostatnich tygodni. Negatywnie na sentyment rynkowy wpływają obawy o inflację czy przyspieszający wzrost przypadków zachorowań na COVID-19.

CEO Twittera ogłosił niedawno uruchomienie tbDEX

Constitution DAO z próbą kupienia oryginalnej kopii konstytucji USA: W zeszłym tygodniu miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie – zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO) o nazwie ConstitutionDAO próbowała kupić jedną z 13 oryginalnych kopii konstytucji Stanów Zjednoczonych. Próba została podjęta podczas publicznej aukcji, na której DAO wykorzystało swój kapitał crowdfundingowy – zgromadzony w ETH – do wylicytowania tego egzemplarza. Ostatecznie nie udało się wygrać, jednak przypadek ten był niewidzianą do tej pory demonstracją tego, jak potężne może być DAO.Jack Dorsey ogłasza uruchomienie zdecentralizowanej giełdy: Jack Dorsey, CEO Twittera i Square ogłosił niedawno uruchomienie tbDEX, zdecentralizowanej giełdy Bitcoin, publikując whitepaper szczegółowo opisujący wizję projektu. Reakcje ze strony społeczności kryptowalutowej były mieszane, niektórzy twierdzili, że platforma nie będzie wystarczająco zdecentralizowana, inni uznali inicjatywę za wyraźne poparcie Bitcoina przez światowego giganta technologicznego.

Wiadomości ze świata giełdowego:

Światowe indeksy – W ciągu poprzedniego tygodnia na rynku akcyjnym panowały mieszane nastroje. S&P500 i NASDAQ zdołały zamknąć się na zielono, podczas gdy Dow Jones zanotował niewielki spadek. W poniedziałek amerykański rynek negatywnie przyjął wiadomość o nominacji Jerome’a Powella na drugą kadencję na stanowisko prezesa Rezerwy Federalnej. Obawy inwestorów o przyspieszenie procesu podwyżek stóp procentowych i nasilenie taperingu wpłynęły również na nasilenie spadków na europejskich indeksach. Nie bez znaczenia jest również groźba nałożenia surowych ograniczeń pandemicznych, związanych ze znacznym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19.

Boeing: Indyjskie linie lotnicze Akasa Air zyskały sporo rozgłosu dzięki swojemu ostatniemu zakupowi: firma zamówiła 72 odrzutowce Boeing 737 MAX, o łącznej wartości 9 miliardów dolarów. Ta ogromna transakcja może nie tylko pomóc Boeingowi odzyskać dynamikę po dwóch latach spadków zdominowanych przez pandemię, ale może również stanowić impuls dla indyjskiego przemysłu lotniczego.

BioNTech: Niemiecki gigant biotechnologiczny, zamknął tydzień na zielono, po pozytywnych informacjach dotyczących szczepionek. Badania wykazały ponad 90 proc. skuteczność szczepionek firmy. Wraz z coraz większą liczbą krajów, które zezwalają na szczepienia nastolatków, inwestorzy wydają się mieć nadzieję na przedłużenie wysokiego popytu na produkty BioNTech.

Autor: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here