Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratRynek kryptowalut wzrośnie dzięki nowej, zdrowej dynamice w 2020 r., uważa Thomas Lee, założyciel firmy analitycznej Fundstrat. Styczniowy rajd cenowy pokazuje powrót inwestorów do bardziej aktywnego handlu z nowymi możliwościami dla aktywów cyfrowych. Lee wierzy, że kurs BTC może silnie wzrosnąć, ponieważ nadchodzący „halving” nie jest jeszcze wyceniony. Jego narracja jest sprzeczna z opinią innych analityków twierdzących, że rynek w 2019 r. zdyskontował już informacje o redukcji o połowę nagrody za wydobycie.


Zobacz również: Bitcoin nieskorelowany ze złotem pomimo ostatnich napięć geopolitycznych

Bitcoin: Wzrasta optymizm, rośnie znaczenie stablecoinów

Fundstrat, który regularnie sporządza raporty na temat nastrojów i okazji handlowych na rynku wirtualnych walut, przedstawił swoim klientom najnowszy raport. W ocenie szefa firmy, rok 2020 będzie rokiem BTC i Ethereum (ETH), dzięki pozytywnemu sentymentowi na rynku. Pozytywny komentarz Lee pojawił się w czasie, gdy Bitcoin po raz kolejny walczy z lokalnym poziomem oporu w trakcie swojej wędrówki do 10 000 USD.

W ubiegłym roku presja regulacyjna była jedną z głównych przeszkód w świecie kryptowalut. Nowy rok skupia większą uwagę inwestorów na cyklu wyborczym w USA, podczas gdy większość nowych przepisów została wdrożona, co wspomaga handel kryptowalutami. Obecna aprecjacja cen jest również postrzegana nie tylko jako FOMO, ale jako nowy impuls wzrostowy, stwierdził Lee we wcześniejszym wywiadzie dla CNBC.

BTC wkracza w nowy rok w pozytywnym nastroju na rynku, z lepszą płynnością w światowej gospodarce, a także na rynku kryptowalut. Silne zmiany cen w styczniu przywróciły pytania, czy sezon altcoinów również się rozpocznie, czy też obecne wzrosty okażą się krótkotrwałe. Warto pamiętać, iż BTC ma tendencję do podążania za prognozami analizy technicznej jako samospełniająca się przepowiednia.

Bitcoin przebija spadkową linię trendu. BTCUSD powyżej 8600 USD

Wraz z nowym rokiem można zaobserwować również zwiększone wolumeny wśród tzw. stablecoinów. Poza Tetherem (USDT) znaczna aktywność pojawiła się na m.in. Paxos (PAX), USDC, a także na BUSD od Binance’a. W porównaniu do BTC, altcoiny również rosną choć znacznie słabiej, co może wygenerować potencjalną wyższą zmienność w przyszłości.

Cena Bitcoina przekroczyła 8600 USD, zwiększając nadzieję inwestorów na przebicie kolejnych kluczowych oporów. Na razie styczeń przeciwstawia się sprzedającym, a inwestorzy nie mogą narzekać na brak zmienności. Nowy rok rozpoczął się od podwyżki cen zamiast zejścia do rocznych minimów, co przywróciło optymizm na całym rynku wirtualnych walut.

Zobacz również: Bitcoin wkrótce osiągnie 100 000 USD – kurs BTC oczami Adam Backa z Blockstream

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 16.01.2020 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułCDRL z 6% wzrostem przychodów w 2019 roku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here