Naga MarketsWygląda na to, że rozpoczyna się wyczekiwana przez niektórych korekta na rynku kryptowalut. Wiele monet zniżkuje o 10% lub więcej i jest to kolejne potwierdzenie tezy, że ten rynek jest niezwykle trudno przewidywalny.


Ciężko określić czy te spadki których obecnie jesteśmy świadkami to dopiero początek czy może koniec wyprzedaży. Mając jednak na uwadze fakt, że hossa na większości z kryptowalut trwała tak długo i była tak duża można podejrzewać, że spadki które obecnie trwają są zwyczajnym księgowaniem zysków. Mimo wszystko zalecałbym dywersyfikację środków i rozważenie ulokowania części środków w postaci gotówki.

O kwestii dobrej dywersyfikacji portfela kryptowalut rozmawialiśmy podczas wczorajszego webinarium. Korzystając z własnego portfolio jako przykładu i pomocy niektórych bardziej doświadczonych użytkowników eToro przedstawiłem zasady właściwego zarządzania portfelem z wykorzystaniem handlu społecznościowego. Nagranie z sesji dostępne jest za darmo na naszym kanale YouTube.

Przegląd rynkowy

Reforma podatkowa Donalda Trumpa jest teraz tak bliska wprowadzenia, że traderzy z Wall Street dosłownie zaczynają się ślinić. Pomimo faktu, że słyszeliśmy od wielu ekonomistów, a nawet najwyższych urzędników w amerykańskiej Rezerwie Federalnej, którzy są faktycznie odpowiedzialni za dolara amerykańskiego, że ten plan nie będzie miał wpływu na gospodarkę.

Analitycy wskazują jednak, że ten plan prawdopodobnie zwiększy dochody ultra-bogatych kosztem zwiększenia deficytu. Osoby na szczycie najprawdopodobniej zechcą gromadzić dodatkowy dochód zamiast go redystrybuować. Wiele wskazuje na to, że wyczekiwana reforma podatkowa w efekcie przyśpieszy przepaść między bogatymi i biednymi w Stanach Zjednoczonych.

Spoglądając na wykres Dow Jones martwię się coraz bardziej. Wszyscy przecież znamy stare giełdowe powiedzenie kupuj pogłoski, sprzedawaj fakty. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Donald Trump podpisze nową ustawę w przeciągu kolejnych 48 godzin.

Youbit shackowane

Już wcześniej widzieliśmy, jak niektóre ataki hackerskie mogą wpłynąć na rynek kryptowalut. Na szczęście większość z nich nie jest w stanie zagrozić całej społeczności. Zwykle zależy to od tego, kto zostanie zaatakowany przez hakera, gdzie, w jaki sposób i na kogo rzeczywiście atak ma wpływ.

Ten przypadek jest ważny przede wszystkim ze względu na lokalizację. Jak wiemy, Korea Południowa jest jednym z największych centrów kryptotradingu na świecie. Więc nawet jeśli Youbit nie jest ich największą giełdą, to pogłoski jakoby YouBit zamykało biznes znajdą się w centrum zainteresowania całego świata.

w eToro Twoje coiny są bezpieczne. Sprawdź naszą ofertę!

Jak na razie Youbit wstrzymał już wszystkie wpłaty i wypłaty, a także planuje pokryć straty klientów w wysokości 75 centów za dolara. Jest to z pewnością taki rodzaj rzeczy, które mogą powstrzymać szał zakupów w krytycznej lokalizacji.

Z całą pewnością ten temat będzie dalej śledzony zarówno przeze mnie jak i całą społeczność. Tymczasem byczy rajd na kryptowalutach notuje wyraźną przerwę. Sprawa YouBit z pewnością nie nastraja do dalszych zakupów…

Co dalej z Bitcoinem?

Te niewielkie wycofanie kapitału z rynku kryptowalut najciężej doświadczyło Bitcoina. Od kilku tygodni trwa dyskusja o trwałości łańcucha bloków bitcoinowychi wygląda na to, że sieć rzeczywiście zbliża się do swojej maksymalnej pojemności.

Obecnie w poolu jest 230 000 niepotwierdzonych transakcji. Rzecz w tym, że liczba ta pozostaje na podobnym poziomie od 6 grudnia. Ten wykres pokazuje liczbę niepotwierdzonych transakcji w danym momencie w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Liczba transakcji na sekundę nadal rośnie, teraz na poziomie 4,81 TPS.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wydaje się, że do sieci dołączają nowi górnicy dostarczając potrzebną moc obliczeniową: 

Bitcash nowym królem?

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie byliśmy świadkami sytuacji w której straty Bitcoina równały się zyskom Bitcoin Cash. Pomimo cofnięcia, które obserwujemy na większości kryptowalut, Bitcash zyskuje kilkadziesiąt procent.

Ten wykres pokazuje związek między dwoma rywalizującymi coinami w ciągu ostatniego miesiąca. Oba podwoiły swoją wartość w tym okresie. Zauważcie jednak jak bardzo wrażliwy na spadki wyceny BTC zdaje się być Bitcoin Cash.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here