Naga MarketsRynek jest przewartościowany - uważa Charles Munger, prawa ręka BuffettaLegendarny inwestor oraz długoletni współpracownik Warrena Buffetta, Charlie Munger, uważa, że amerykański rynek giełdowy jest przewartościowany, jednak nie wie kiedy bańka pęknie.

  • Charles Munger jest miliarderem i wiceprezesem Berkshire Hathaway, którego szefem jest Warren Buffett
  • Munger ma już 97 lat, ale to nie powstrzymuje go od aktywności jako inwestora
  • Obu panów łączy długoletnia przyjaźń i wiele lat pracy

Munger: rynek jest przewartościowany

Charles Munger uważa, że rynek jest obecnie przewartościowany, a bańka czeka na pęknięcie. Trudno jednak dokładnie przewidzieć, kiedy ma to nastąpić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sądzę, że musi to skończyć się źle, ale nie wiem kiedy – podkreślił Munger udzielając odpowiedzi w trakcie sesji pytań w środę w ramach corocznego spotkania akcjonariuszy Daily Journal, niewielkiej gazety rodem z Kalifornii, której jest szefem. Munger odniósł się także do ostatnich wydarzeń związanych z rajdem akcji GameStop. O nich pisaliśmy w serii wpisów, oto ostatnich z nich: GameStop znów z gigantycznym wzrostem! Czy to powrót spekulacji na Wall Street?

Takie rzeczy dzieją się właśnie, kiedy mnóstwo ludzi używa płynnych spółek do uprawiania hazardu w taki sposób, jakby to było obstawianie rezultatu wyścigów konnych – stwierdził leciwy inwestor.

Munger zaznaczył, że dzieje się tak, ponieważ drobni i niedoświadczeni inwestorzy są wabieni do wejścia na rynek przez nowe firmy brokerskie takie jak Robinhood, które oferują handel akcjami bez prowizji. Choć Robinhood odparł te zarzuty, to trudno nie zauważyć nawiązań do klimatów Las Vegas, gdy po zakupie akcji na ekranie wystrzeliwuje confetti.

Rynek jest przewartościowany - uważa Charles Munger, prawa ręka Buffetta
Źródło: tradingview.com

Mania jest napędzana przez ludzi, którzy zarabiają na prowizjach i innych powiązanych przychodach wyciskanych z tej grupy hazardzistów – zaznaczył Munger.

Niezwykle doświadczony inwestor jak Munger, dał radę swoim młodym następcom:

Pierwsza zasada szczęśliwego życia to niskie oczekiwania. To zasada, którą łatwo wdrożyć. Jeśli ma się nierealne oczekiwania, będzie się naprawdę smutnym przez cały życie – podsumował weteran rynku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here