Naga MarketsPierwsza sesja po przerwie weekendowej przebiega w spokojnej atmosferze. Wyciszeniu sprzyja relatywnie pusty kalendarz makro oraz niska zmienność europejskich kontraktów. Do końcowego dzwonka niewiele powinno się zmienić.


Otwarcie na plusie, ale…

Początek poniedziałkowej sesji wypadł umiarkowanie pozytywnie. Kontrakt FW20 otworzył się 6 pkt. powyżej poziomu zamknięcia z piątku, czyli na 2390 pkt. Optymistyczny początek sesji to odpowiedź rynku na piątkowe bardzo dobre dane makro z USA, które doprowadziły do nowych rekordów na nowojorskim parkiecie. Jednak optymizm inwestorów gasi pogłębiająca się korekta spadkowa na niemieckim DAXie. Rynek rozczarował się po tym, jak odnotowano pierwszy w tym roku spadek produkcji przemysłowej nad Renem. W rezultacie byki mają problemy z utrzymaniem się powyżej kreski. Końcówka sesji prawdopodobnie nie przyniesie żadnych spektakularnych zmian, co sugerują obroty na bardzo niskim poziomie 4 156 szt. Niemniej pozostaje umiarkowanie optymistyczny co do kontynuacji trendu wzrostowego. Rynki emerging markets nadal powinny być atrakcyjną kryjówką dla kapitału inwestycyjnego.

WYKRES FW20 – wykres intraday

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here