Naga MarketsWtorkowa sesja na rynku terminowym upłynęła pod dyktando niedźwiedzi. Kontrakt FW20 finiszował na poziomie 2364 pkt, co oznacza 0,34% spadek notowań. Obrót stosunkowo niski – 10 492 szt. Dzisiaj prawdopodobnie będzie okazja do zreflektowania się, ponieważ nie powinno zabraknąć dobrych danych makro z krajowej gospodarki.


Ruch powrotny do miejsca sprzed wybicia z konsolidacji

Po serii silnych wzrostów, doczekaliśmy się przerwy dominacji byków. Było to po części spodziewane, ponieważ od dwóch sesji na niemieckim parkiecie doszło do wyraźnej wyprzedaży. Powodem jest spadek nastrojów, co potwierdził spadek wartości indeksu ZEW. Dlatego nasz rodzimy rynek nie mógł pozostać obojętny na to co się dzieje za zachodnią granicą. W rezultacie kontrakt FW20 uległ presji i skorygował wcześniejszy wzrost. Jednak skala spadku jest mała, dlatego możemy mówić co najwyżej o kosmetycznej korekcie spadkowej. Co najważniejsze został podtrzymany sygnał kupna, który pojawił się po wybiciu górą kursu FW20 z niedawnej konsolidacji w przedziale 2250-2350 pkt. Zatem jeszcze nic nie jest stracone, a wczorajszy spadek należy potraktować jako ruch powroty do miejsca wybicia z formacji kanału bocznego.

Dużych zmian prawdopodobnie nie będzie

Na rynku zapowiada się kolejny spokojny dzień, ponieważ rano europejskie kontrakty notowane są na niewielkim plusie. To sugeruje neutralne otwarcie na GPW, aczkolwiek jest potencjał do zainicjonowana nowej fali wzrostów. Warunkiem realizacji tego scenariusza jest pozytywny klimat inwestycyjny w Niemczech. Jeśli niemiecki DAX powróci do wzrostów, to w Warszawie również nie powinno zabraknąć kupujących.

Danych makro nie zabraknie

W środę napłynie dużo informacji z krajowej gospodarki. O godz. 14.00 GUS przedstawi wyniki czerwcowej sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. W obu przypadkach spodziewane jest wyhamowanie tendencji wzrostowych, ze względu na czynniki sezonowe. Z kolei o godz. 14.30 dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, a o godz. 16.30 inwestorzy poznają wielkość zapasów ropy.

WYKRES FW20 – wykres intraday
WYKRES FW20 – wykres dzienny

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here