Naga MarketsEuropejskie rynki akcji miały wczoraj mieszany dzień, ponieważ bycze nastroje nieco osłabły. Głównym motorem napędowym był rynek włoski, ponieważ UE zapowiedziała wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Włochom za nieprzestrzeganie reguł fiskalnych. Administracja w Rzymie utrzymuje deficyt budżetowy w nadziei na zwiększenie produkcji gospodarczej. Gospodarka Włoch wyszła ostatnio z recesji, a politycy pragną utrzymać ją w ruchu. Matteo Salvini powiedział, że UE szanuje plany rządu ukierunkowane na wzrost. UE może skończyć z nakładaniem grzywny na rząd włoski za nieprzestrzeganie przepisów, a jeśli do tego dojdzie, prawdopodobnie pojawi się presja na niestabilny włoski rynek długu, a tym samym na krajowy system bankowy.

Amerykańskie indeksy zachowywały się w dużej mierze pozytywnie, a optymistyczna dynamika utrzymywała się po imponujących ruchach wtorkowych. Na rynku kontraktów terminowych na indeksy amerykańskie nastąpił niewielki spadek przed rozpoczęciem sesji, ponieważ aktualizacja zatrudnienia ADP wykazała, że w maju pojawiło się tylko 27 000 miejsc pracy, a ekonomiści oczekiwali 180 000.

Te artykuły również Cię zainteresują
Był to co najmniej szok, ale publikację można zinterpretować na kilka sposobów. Może to sugerować, że pracodawcy obawiają się o stan gospodarki amerykańskiej i nie chcą zatrudniać pracowników. Stopa bezrobocia jest na najniższym poziomie od 50 lat, więc firmy mogą mieć trudności z przyciągnięciem nowych pracowników. Szczególne znaczenie będzie miało średnie wynagrodzenie w piątkowych danych o zatrudnieniu poza rolnictwem, ponieważ będzie ono wskazówką siły amerykańskiego rynku pracy.

Beżowa księga mówi, że gospodarka USA rosła w „umiarkowanym tempie”, co było nieco bardziej optymistyczne niż poprzednia aktualizacja. Istnieją pewne dowody na to, że inwestycje biznesowe spadły z powodu konfliktu handlowego z Chinami, a zatrudnienie zostało przyhamowane przez „ciasny” rynek pracy. Dow Jones, S&P 500 i NASDAQ 100 zanotowały dobre wyniki zeszłej nocy. Azjatycka sesja była nieco mieszana.

Indeks dolara amerykańskiego był wczoraj zmienny. Dolar zniżkował po raporcie ADP, ale zdołał odwrócić straty i zanotować wzrosty po odczycie nieprodukcyjnego ISM, który wynosił 56,9 (odczyt wyniósł 55,5 w kwietniu). Raport pokazuje, że niektóre sfery amerykańskiej gospodarki wciąż pozostają w tendencji wzrostowej.

Ropa Brent i WTI notowały wczoraj poważne spadki z powodu raportu o energii. Publikacja pokazała, że zapasy ropy w USA wzrosły o 6,77 mln baryłek, podczas gdy ekonomiści przewidywali spadek o 849 tys. baryłek. Zapasy benzyny wzrosły o 3,2 miliona baryłek, a szacunki dotyczyły wzrostu o 630 000 baryłek.

Ogromna ilość zapasów energii przypada na czas, gdy pojawiają się obawy o przyszły poziom popytu w związku z napięciami w handlu światowym i spowolnienie światowej produkcji. Wcześniej w tym tygodniu Mike Pompeo, amerykański sekretarz stanu, powiedział, że negocjacje z Iranem mogą rozpocząć się bez żadnych warunków wstępnych, co spowodowało presję na rynek ropy naftowej, ponieważ sugeruje, że USA mogłyby złagodzić swoje stanowisko wobec tego producenta.

Mark Carney, szef Banku Anglii, będzie przemawiał w Instytucie Finansów Międzynarodowych w Tokio, a informacje zostaną opublikowane o 10:55.

O 11:00 strefa euro opublikuje aktualizację PKB za pierwszy kwartał, a szacunki wynoszą 1,2%.

Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję ws. stóp procentowych o godz. 13:45, a ekonomiści oczekują, że stopa refinansowa i stopa depozytowa utrzymają się na stałym poziomie odpowiednio 0,0% i -0,4%. Głównym wydarzeniem będzie konferencja prasowa, która odbędzie się o godzinie 14:30, a w świetle znacznego spadku inflacji, inwestorzy będą oczekiwać więcej szczegółów na temat nowego programu ukierunkowanych pożyczek, który ma się rozpocząć we wrześniu.

Raport o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA zostanie ujawniony o godzinie 14:30, a traderzy oczekują, że pozostanie on na niezmienionym poziomie 215 000.

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

Spojrzenie na główne walory inwestycyjne

EUR/USD – kurs spada od początku stycznia i jeżeli negatywna tendencja będzie kontynuowana, wówczas kurs może dotrzeć do poziomu 1,1000. Opór znajduje się przy 1,1322.

GBP/USD – kurs spadał od połowy marca i jeżeli niedźwiedzi sentyment utrzyma się, możliwe jest dotarcie do wsparcia przy 1,2476. Poziom 1,2800 będzie stanowić opór.

EUR/GBP – notowania odbiły w ciągu ostatnich trzech tygodni i jeżeli utrzymają się powyżej 0,8800, kurs może dotrzeć do 0,8939. Spadki mogą z kolei dotrzeć do 50-dniowej MA przy 0,8660.

USD/JPY – dopóki znajdujemy się poniżej 100-dniowej MA przy 110,59, perspektywa pozostaje niedźwiedzia, a wsparcie znajduje się w okolicy poziomu 107,51. Wzrosty mogą doprowadzić kurs do 110,00.

FTSE 100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 4 punkty, przy 7,224.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 2 punkty, przy 11,982.

CAC 40 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 3 punkty, przy 5,295.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

US SPX 500   – zdecydowana przewaga pozycji krótkich – posiada je 60% klientów przeprowadzających transakcje na tym instrumencie. Pod względem wartości przewaga pozycji spadkowych w ostatnich godzinach spadła o 8 punktów procentowych.

GBP/USD –  bardzo pozytywne nastawienie względem brytyjskiej waluty – 76% Klientów posiada na „kablu” pozycje długie.

Ropa Crude WTI – wyraźnie oczekiwania wzrostowe – 76% Klientów posiada pozycje długie, które stanowią 83% wartości wszystkich otwartych pozycji. Pod względem wartości pozycje długie skurczyły się jednak w ciągu ostatniego dnia o 5 punktów procentowych.

Sentyment rynkowy CMC Markets


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here