Naga MarketsMniej nerwowo wygląda piątkowy handel na rynkach przy stabilizacji FX i próbach odbicia azjatyckich indeksów. Ryzyka obecne w czwartek nie zniknęły, ale nie są też aktualizowane, co pozwala wytłumić zmienność.

  • Presja na ucieczkę do ryzyka wyhamowała w nocy. USD/JPY, który jeszcze wczoraj dołował do 108,25, dziś odbija pod 108,60.
  • Reszta FX dryfuje, prawdopodobnie myśląc już o weekendzie. EUR/USD jeszcze w czwartek po południu podszedł pod 1,1030 i od tego czasu stoi w miejscu. Widać skromne odreagowanie walut ryzykownych vs USD, ale wahania są zamknięte w 0,2 proc.
  • Wall Street zakończyło dzień płasko (S&P500 +0,08 proc.), co dało impuls do odwrócenia czwartkowych spadów przez indeksy w Azji. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,7 proc., a Hang Seng zyskuje 0,2 proc. Chiński Shanghai Composite ponownie staje w kontraście i na wczorajsze zwyżki dziś odpowiada spadkiem o 0,4 proc.
  • Niewiele pojawiło siew kwestii wojny handlowej. Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że strony są coraz bliżej zawarcia umowy pierwszej fazy, ale prezydent Trump nie jest jeszcze gotowy do złożenia podpisu. W skrócie – nic nowego.
  • Złoto odzwierciedla uspokojenie nastrojów, cofając się do 1464 UD/oz.
  • Ropa WTI rośnie dziś o 0,2 proc. do 56,9 USD/b, co jednak dalej jest 90 centów poniżej czwartkowych szczytów, od których kurs odpadł po raporcie DoE wskazującym na przyrost zapasów surowca.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here