Naga Marketsnotowania kurs dolara euro franka funta USD EUR CHF GBP wiadomosciDwie decyzje monetarne banków centralnych, dane z amerykańskiego rynku pracy oraz zaktualizowane prognozy gospodarcze napływające z Wielkiej Brytanii. Bieżący tydzień na rynku Forex będzie obfitował w wydarzenia, które mogą bezpośrednio przełożyć się na zmienność rynkową, szczególnie euro, dolara i funta oraz związanych z nimi par walutowych. Więcej na temat najważniejszych publikacji z rozpoczynającego się tygodnia w poniedziałkowym programie Rynkowe bitwy Admirałów na antenie Comparic24.tv.


RBA oraz Bank Anglii na celowniku inwestorów – kurs dolara australijskiego i kurs funta mogą się zmieniać

Już jutro, tj. we wtorek, 5 listopada 2019 roku, o godzinie 04:30 czasu polskiego, Bank Rezerw Australii (RBA) opublikuje decyzję w sprawie stóp procentowych, a dzień później swoje własne oświadczenie zaprezentuje Bank Anglii (BoE), o godzinie 13:00. Dodatkowo instytucja przedstawi zaktualizowane prognozy dla PKB oraz inflacji, na które inwestorzy zazwyczaj czekają z dużą dozą niecierpliwości.

Jedno jest pewne: w tym tygodniu kurs funta i kurs dolara australijskiego mogą liczyć na dodatkową zmienność. Jak na razie w poniedziałek nie prezentują jednak większej aktywności i osuwają się marginalnie do dolara amerykańskiego kolejno o 0,07% oraz 0,11%.

Kurs dolara również czeka na ważne dane

Po zeszłotygodniowej obniżce stóp procentowych w USA kurs dolara wyraźnie tracił. W tym tygodniu pojawią się kolejne ważne dane dla lokalnej gospodarki, przekładające się bezpośrednio na wycenę USD:

  • Wtorek, 5 listopada: Wskaźnik ISM dla usług, wskaźnik zatrudnienia JOLTS
  • Środa, 6 listopada: Zapasy ropy naftowej

Warto zwrócić uwagę również na kurs dolara kanadyjskiego – w środę i czwartek opublikowane zostaną dane o PMI oraz o rynku pracy. Po zeszłotygodniowym odbiciu od trzymiesięcznych minimów, USDCAD odrzuca opory na wysokości 1,32 i może powrócić do deprecjacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here