Naga MarketsKryptowalutCo dalej z kursem ETH? Kryptowaluta mocno zyskiwała ostatnio na wykresie, ale teraz zalicza korektę. Do tego w tle dzieją się zaskakujące ruchy dużych graczy…

  • Duzi gracze skupują ETH.
  • Z kolei istnieje podejrzenie, że swoje zasoby sprzedaje Vitalik Buterin, twórca Ethereum.
  • Inny ekspert uważa, że wraz z powstaniem Ethereum 2.0. rynek czeka “szok podażowy”.

Ethereum a wieloryby

Okazuje się, że anonimowy inwestor przeniósł 45 tysięcy etherów z giełdy Bithumb na nieznany adres. O sprawie doniósł Glassnode Alerts. Mówimy tu o transferze ok 8 300 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
To nie wszystko. Analityk CryptoKea stwierdził on na Twitterze, że od pewnego już czasu analizuje portfele największych graczy branżowych. Podejrzewa, że np. Vitalik Buterin przekonwertował 250 ETH na 45 000 DAI.

Oprócz tego od dłuższego już czasu transferuje on też ponoć mniejsze ilości ETH na inne adresy, tak by niejako “zamazać” obraz swoich inwestycji.

Już w grudniu ubiegłego roku plotkowano o tym, że planuje on sprzedać Ethery o wartości 25 milionów dolarów. Nie jest jasne, czy doszło do transakcji.

Szok podażowy

To jednak nie koniec informacji, które mogą wpływać na decyzję inwestorów Ethereum. Adam Cochran, profesor informatyki w Conestoga College, twierdzi teraz, że samo powstanie Ethereum 2.0. doprowadzi do wielkiego soku kursu kryptowaluty. Nie chodzi tylko o poprawę technologii platformy.

Wraz ze zmianami technologicznymi dojdzie do zmiany algorytmu kopania ETH. 30 proc. całej podaży Etheru zostanie zablokowane w ramach akcji miningowych. To z kolei przełoży się do powstania sporego szoku podażowego. A ten z kolei musi doprowadzić do wzrostu cen. Jeśli duzi gracze zaczną skupować ETH (właściwie robią to już teraz, ale dyskretnie), wywoła to zjawisko FOMO wśród małych traderów. Efekt? Zapewne duży skok kursu. Jeśli dojdzie to tego hossa na BTC, która będzie związana a halvingiem… Powiedzmy tylko to, że “hodlowanie” ETH może okazać się świetnym biznesem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here