Naga MarketsDolar pozostaje słaby w ślad za poprawiającymi się nastrojami na Wall Street. Co z kursem złotego, funta, franka i euro? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Rynek docenia inicjatywę prezydenta, który zaproponował szybką ścieżkę legislacyjną dla kilku pomniejszych ustaw
  • W sondażach nadal prowadzi team Biden-Harris – przewaga coraz częściej jest dwucyfrowa
  • W czwartek silny jest dolar australijski i brytyjski funt. W grupie G-10 obok dolara słabo wypadają jen i frank

Powell domaga się lepszej koordynacji polityki monetarnej i fiskalnej

Spadki na S&P500 będące wynikiem odwleczenia przez Trumpa rozmów na temat czwartego pakietu fiskalnego na listopad, zostały już całkowicie wymazane.

Rynek docenia inicjatywę prezydenta, który zaproponował szybką ścieżkę legislacyjną dla kilku pomniejszych ustaw, chociaż nie wiąże z nimi dużych szans (cześć z nich może stać się przedmiotem politycznych przepychanek w Kongresie). W sondażach nadal prowadzi team Biden-Harris – przewaga coraz częściej jest dwucyfrowa (w punktach procentowych) – oznajmił ekspert BOŚ.

Wczoraj wieczorem opublikowane zostały zapiski z wrześniowego posiedzenia FED. Kwestia prac nad forward guidance nadal pozostaje otwarta, rynek nie wyrobił sobie opinii, jak długo bank centralny mógłby tolerować wyższą inflację.

We wtorek, podczas konferencji NABE, Powell ponownie zwrócił uwagę na konieczność lepszej koordynacji polityki monetarnej i fiskalnej. Ze względu na wybory, inwestorzy przymykają jednak na to nieco oko, chociaż może być to jeden z punktów programów kandydatów, uważniej analizowanych przez rynki – dodał.

Ponownie dobrze w ustawieniach wypada korona norweska. Dzisiaj silne są też dolar australijski i brytyjski funt. Ten ostatni zignorował wczorajsze spekulacje, jakoby Brytyjczycy mogli zerwać rozmowy w odpowiedzi na zaostrzenie podejścia przez Unię Europejską – to nadal przepychanki, chociaż inwestorzy raczej pogodzili się już z tym, że 15 października nie zobaczą ram nowej umowy handlowej.

W grupie G-10 obok dolara słabo wypadają jen i frank, ale to nie zaskakuje w kontekście powrotu globalnego risk-off. Gorzej ma się dzisiaj dolar nowozelandzki po tym, jak z RBNZ napłynęły informacje, że dalsze poluzowanie polityki nie jest wykluczone (decydenci mają prowadzić symulacje dotyczące wdrożenia ujemnych stóp procentowych) – podkreślił analityk BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here