Naga MarketsW rozpoczynającym się tygodniu, posiedzenie EBC zaplanowane na czwartek jest najważniejszym wydarzeniem w relatywnie lekkim kalendarzu wydarzeń makroekonomicznych. Jak co poniedziałek, analitycy Admiral Markets, Jan Kotowski oraz Kamil Jaros zapraszają do Comparic24.tv na Rynkowe Bitwy Admirałów, w których omawiane są najważniejsze wydarzenia w rozpoczynającym się tygodniu handlowym oraz najciekawiej wyglądające walory inwestycyjne.


EBC i ostatnie posiedzenie z udziałem Mario Draghiego

Chociaż rynki nie spodziewają się zbyt wiele po październikowym posiedzeniu EBC zaplanowanym na najbliższy czwartek, to będzie ono ostatnim z udziałem Mario Draghiego na fotelu prezesa instytucji. W związku z tym część dotycząca faktów i samej polityki pieniężnej powinna być krótka, konferencja prasowa może być jednak długa i pełna podsumowań ostatnich lat kadencji popularnego „Super Mario”.

Oprócz tego w kalendarzu makroekonomicznym w bieżącym tygodniu uwagę warto zwrócić na dane o kanadyjskiej sprzedaży detalicznej oraz z amerykańskiego rynku nieruchomości (wtorek), środowe informacje dotyczące zapasów ropy naftowej w USA, dane dotyczące środków trwałych (czwartek) oraz piątkowy sondaż IFO mówiący o nastrojach biznesowych w Niemczech.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here