W rozpoczynającym się tygodniu sezon wyników kwartalnych w Stanach Zjednoczonych wejdzie na najwyższe obroty – inwestorzy czekają na rezultaty z kilkudziesięciu dużych i popularnych spółek, wśród których znalazło się kilku gigantów technologicznych oraz legendarnych już marek.

Na długiej liście znalazły się między innymi TD Ameritrade, Logitech (poniedziałek), McDonald’s, 3M (wtorek), AMD, Microsoft, UPS, Visa, Whirpool (środa), Amazon, Twitter, Snap, Alphabet (Google), Intel, Nokia (czwartek), GoodYear, AON, Moody’s (piątek).

Jak widać, najistotniejszym dniem będzie niewątpliwie czwartek kiedy rezultatami podzielą się główne amerykańskie blue chipy sektora internetowego i połowa popularnego indeksu FANG. Warto przypomnieć, że Amazon stał się we wrześniu drugą po Apple spółką, której kapitalizacja przekroczyła próg 1 biliona dolarów. Co prawda notowania po rozrysowaniu historycznych maksimów powyżej 1800 USD spadły o niemal 400 USD, to cena nadal utrzymuje się na wysokich poziomach:

Wykres akcji amazona
Źródło: Tradingview.com

Co z wynikami Google?

W ciekawym miejscu znajdują się również akcje Google (spółka Alphabet), które testują w październiku poziomy obserwowane ostatni raz pod koniec maja. W tym momencie cena konsoliduje w rozchwianym jednak zauważalnym układzie technicznym – jego górne ograniczenie tworzy 50% zniesienia trendu wzrostowego w połączeniu z luką spadkową i 200-okresową średnią ruchomą okolic 1140 USD. Dolne ograniczenie to 61,8% zniesienia tego samego trendu, maksima kwietniowe i miesięczne minima pomiędzy 1100-1080 USD. Wybicie strefy dołem (w reakcji na niezadowalające dla inwestorów dane kwartalne) otworzy drogę do zejścia w okolice psychologicznej bariery 1000 USD, natomiast wybicie górą pozwoliłoby ponownie przetestować szczyty z marca na 1180 USD.

Wykres akcji Google
Źródło: Tradingview.com

Analitycy prognozują, że w III kw. 2018 roku spółka osiągnęła 10,44 USD zysku na jedną akcję oraz wygenerowała przychody ze sprzedaży na poziomie 27,3 mld USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here