Naga MarketsRynek cukru z mocnym początkiem miesiącaStyczeń 2021 roku na rynku cukru przyniósł mieszane emocje. O ile w pierwszej połowie minionego miesiąca na rynku tym dominowali kupujący, to już druga połowa stycznia upływała pod znakiem spadków. Luty jednak rozpoczął się na tym rynku od zwyżki, a ceny cukru w Stanach Zjednoczonych powróciły ponad poziom 16 centów za funt.

Rynek cukru przyniósł wiele emocji

Przyczyną obecnej przewagi kupujących na rynku cukru jest relatywnie niewielka podaż na fizycznym rynku tego surowca, wynikająca z pojawiającego się ostatnio większego od oczekiwań popytu. Niemniej, wiele wskazuje na to, że popyt ten, zwłaszcza w przypadku Chin, niekoniecznie odzwierciedla bieżące potrzeby, lecz może być kupowaniem na zapasy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem oczekiwania dotyczące sytuacji fundamentalnej na globalnym rynku cukru, publikowane przez agencję Reuters, wskazują na duże prawdopodobieństwo pojawienia się nadpodaży na tym rynku, zarówno w sezonie 2020/2021 (wynoszącym pół miliona ton cukru), jak i w sezonie 2021/2022 (tu prognozy zakładają nadwyżkę wynoszącą 2,8 mln ton cukru).

Notowania cukru w USA – dane dzienne

Ubiegłoroczne wzrosty notowań cukru w dużej mierze przyczyniły się do zwiększenia produkcji tego surowca, m.in. w Brazylii, która notuje rekordowe wielkości produkcji w sezonie 2020/2021 w kluczowym dla produkcji cukru centralno-południowym rejonie kraju. To zaś sprawia, że obaw o niedostateczną podaż cukru raczej w kolejnych miesiącach nie będzie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin prognozy | polski zloty | mercator medical kurs akcji | gpw notowania | kurs pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here