Naga MarketsRynek cukru bliżej równowagi. Jak zachowa się cena cukru?Notowania cukru w ostatnich miesiącach rosną. Co prawda przełom sierpnia i września był na tym rynku słabszy, jednak spadki z tego okresu są nadrabiane z nawiązką w drugiej połowie września. Obecnie notowania cukru poruszają się powyżej poziomu 13 centów za funt, czyli na najwyższych poziomach od pierwszej połowy marca bieżącego roku.

Notowania cukru

Ceny cukru radzą sobie relatywnie dobrze w porównaniu do wielu innych surowców i towarów. Niemniej, i na tym rynku fundamenty nie uzasadniają kontynuacji zwyżek przez dłuższy czas. Głównym wyzwaniem na tym rynku jest tegoroczny spadek konsumpcji cukru i wzrost produkcji (głównie w Brazylii). To sprawiło, że – według wyliczeń Rabobank – deficyt w sezonie 2019/2020 ma się skurczyć do miliona ton z wcześniejszych 4,3 mln ton. Z kolei w sezonie 2020/2021 na globalny rynek cukru ma powrócić nadwyżka.

Obecnie te wyliczenia są już w dużej mierze uwzględnione w notowaniach cukru. Niemniej, w szerokiej perspektywie oznaczają one, że chociaż prawdopodobieństwo dużej zniżki cen cukru jest niewielkie, to potencjał do dalszych zwyżek też zaczyna się kurczyć.

Notowania cukru w USA – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here