Naga MarketsByk z Wall StreetW wyniku Wielkiego Piątku giełdy w USA są zamknięte. To oznacza, iż zaledwie cztery dni były potrzebne bykom do osiągnięcia najlepszego tygodnia od 1974 roku! Ilekroć na Wall Street pojawia się większa zmienność, wielu ekspertów próbuje wyjaśniać przyczyny zaistniałego szaleństwa. Obwiniają algorytmy, tweety z Białym Domu, a czasem jedno i drugie. Takie tygodnie jakich doświadczamy ostatnio pokazują istotną lekcję: w tym złożonym systemie nigdy powodem nie jest jedna rzecz i nie zawsze można je racjonalnie wyjaśnić. Indeks S&P 500 kończy tydzień ponad 12 procentowym wzrostem, znosząc połowę fali spadkowej i docierając do poziomu 2800 punktów.

  • Wall Street odzyskuje rynek byka w ciągu czterech dramatycznych, zawrotnych dni
  • Hossa wraca na rynki, gdy Fed nasila działania
  • Skrócony tydzień może uwydatnić skutki w przyszłości, gdy wirus nadal sieje gospodarcze spustoszenie

Działania decydentów przynoszą ulgę. Tylko chwilową?

Większość powie, że były to działania Rezerwy Federalnej. Inni będą mówić o spłaszczaniu krzywej zachorowalności na wirusa. Niektórzy będą powoływać się na re-balansowanie globalnego kapitału, a jeszcze inni powiedzą, że to staromodne kupowanie „dipów”. Niezależnie od przyczyny, akcje w USA odnotowują prawdziwe ożywienie rynkowe w obliczu globalnego kryzysu gospodarczego.

Oprócz stabilizacji tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa, czynnikiem decydującym są same rynki. Większość inwestorów nie lubi zmienności, więc gdy powrót do spokojnego okresu jest bardziej prawdopodobny, szanse na zyski są większe. Indeks VIX, rynkowa miara oczekiwanych wahań cen, spadł dziś do najniższego poziomu od miesiąca. To wszystko umożliwiły bodźce banków centralnych i rządów.

Kurs indeksu VIX na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu VIX na interwale dziennym, tradingviewcom

Obecna postawa decydentów wzmacnia przesłanie, że pozostają czujni i aktywni. Działania Fed, zwłaszcza w sferze skupu obligacji, zmniejszyły zmienność na tym rynku, co z kolei uspokoiło rynek kredytów i rynki akcji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni obserwowaliśmy powrót rynków do pozornej normalności. Chociaż polityka wprowadzona w celu uregulowania działalności rynków może spowodować nowe zakłócenia – pisze w poniedziałek James McCormick, globalny szef działu strategii w NatWest Markets.

McCormick zauważa, że ​​globalny bodziec spowodował niedobór dolara w wyniku nadmiernego popytu na najbardziej płynną walutę fiducjarną.

Tymczasem w Europie Angela Merkel ostrzega, że ​​pandemia jest największym wyzwaniem od czasu utworzenia Unii Europejskiej, jednak europejskie rynki akcji nie zwracają na to zbytniej uwagi. Zmniejszenie liczby zgonów spowodowanych wirusem prawdopodobnie w tym pomogło, ale wydaje się, że 34 miliardy dolarów (37 miliardów dolarów) gotówki wpompowane do systemu finansowego w ciągu tygodnia przez bank centralny regionu było głównym czynnikiem wspierającym.

S&P 500 odrabia straty. Nie ma śladu po kryzysie?

Rynki na całym świecie odzyskują zaufanie, a może nawet trochę nadziei. Amerykańskie rynki akcji zniosły już połowę impulsu spadkowego w ostatnich tygodni, bo dziwi biorąc pod uwagę globalne załamanie gospodarcze, przy 74 000 ludzi zmarłych na koronawirusa na całym świecie, w tym 10 000 Amerykanów i 1,3 miliona potwierdzonych przypadków.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS
Kurs indeksu S&P 500 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu S&P 500 na interwale dziennym, tradingviewcom

S&P 500 odnotowuje najlepszy tydzień od 1974 roku wzrastając ponad 12 procent i docierając do poziomu 2800 punktów. Indeks zakończył czwartkową sesję z zyskiem 1,45% i domyknął lukę bessy z 12 marca, powracając do poziomu 2800 pkt. i nad dołki z czerwca 2019 roku.

Przeczytaj podobne treści:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here