Naga Marketssmartfon sirin labs Rynek blockchainowych smartfonówRynek blockchainowych smartfonów powoli rośnie w siłę. Pojawia się na nim coraz więcej produktów – zarówno urządzeń jak i aplikacji. Czy więc telefony następnej generacji będą działały w dużej mierze w oparciu o sieć bloków? Dziś przyjrzymy się paru urządzeniom, które mogą zainteresować fanów nowinek technologicznych i kryptowalut.

Sirin Labs

O Sirin Labs słyszał zapewne każdy fan smartfonów i kryptowalut. Firma wyprodukowała Finney – urządzenie, które łączy w sobie telefon i mobilny portfel na cyfrowe waluty. Nazwa tego cacka pochodzi od Hala Finney’a, współpracownika Satoshi’ego Nakamoto. To z nim kreator bitcoina dokonał pierwszej w historii transakcji opartej na kryptowalutach.

Finney to obecnie jedno z najbezpieczniejszych urządzeń w kwestii prowadzenia rozmów telefonicznych. Każda rozmowa jest szyfrowana, przez co zapewnia pełną prywatność rozmówców. Ponadto zainstalowany na nim portfel daje szansę na bezpieczne przechowywanie cyfrowych walut.

Choć sama firma miała ponoć ostatnio pewne problemy finansowe, dziś kontynuuje już swoją ekspansję na rynku. Niedawno w Londynie otworzono sklep Sirin Labs, gdzie można zobaczyć na żywo smartfony marki. Telefon jest też dostępny w Azji w paru sieciach handlowych. Poprzez sklep online można nabyć go na całym globie.

Urządzenia Finney “tworzą niezależną sieć blockchain” za pomocą rozproszonej księgi. Częścią projektu jest sklep internetowy DApp Web 3.0 ze zintegrowaną usługą konwersji tokenów (TCS).

Samsung

samsung galaxy s10 Rynek blockchainowych smartfonówSamsung wyprodukował Galaxy S10. Urządzenie jest uzbrojone w portfel na klucze prywatne do portfeli na kryptowaluty.

Niedawno firma przyznała, że jej kolejne urządzenia też będą wyposażone w funkcje przechowywania kryptowalut. W tym czasie Samsung informował:

„Zmniejszymy bariery dla nowych doświadczeń, stopniowo rozszerzając liczbę modeli Galaxy obsługujących funkcje blockchain. Rozszerzymy także nasze usługi na kraje docelowe po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.”

Niedawno też Samsung i startup obsługujący płatności kryptowalutowe Pundi X poinformowały, że łączą siły oraz pozwolą użytkownikom zintegrować aplikację XWallet z portfelem Samsunga na kryptowaluty.

W poście na blogu opublikowanym 29 lipca Pundi X ujawniło, że zintegrowało swój portfel na kryptowaluty z ekosystemem Samsunga:

„Użytkownicy Samsunga Galaxy S10 mogą przenosić kryptowaluty zapisane w portfelu Samsunga do XWallet i mogą następnie wykorzystać to jako konto kontrolne do natychmiastowych transakcji kryptowalutowych w globalnym ekosystemem płatności Pundi X”.

Obecnie XWallet obsługuje waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Binance Coin (BNB), KuKoin Shares (KCS), NEM (XEM), KNC, Qtum (QTUM), a także rodzime tokeny Pundi X NPXS i NPXSXEM.

Teraz rozwijany jest też internetowy sklep Samsunga ze zdecentralizowanymi aplikacjami – Blockchain Keystore. W ostatnich dniach umieszczono w nim siedemnaście nowych aplikacji: od portfeli, przez aplikacje społecznościowe  po aplikacje rozrywkowe.

HTC Exodus

Warto przypomnieć, że swój blockchainowy smartfon ma także w ofercie HTC – mowa o  modelu Exodus. Patrząc pod kątem chronologicznym to własnie to urządzenie jest pierwszym blockchainowym smartfonem na rynku. HTC wyprzedził nawet Sirin Labs.

Exodus umożliwia zarządzanie kryptowalutowymi transakcjami, a także posiadanie spersonalizowanego e-portfelu.

Cacko sprzedało się ponoć na tyle dobrze, że korporacja uznała, że będzie rozwijała rozwiązania typu blockchain w kolejnych modelach swoich urządzeń. Mowa o takich kwestiach jak przeglądanie sieci, przesyłanie wiadomości i media społecznościowe.

Rynek blockchainowych smartfonów

Jak widać, rynek blockchainowych smartfonów nie jest na razie duży, ale wkrótce może zyskać na znaczeniu wraz z adopcją kryptowalut w realnej gospodarce. Ponadto za jakiś czas na rynku pojawią się nowe urządzenia tego typu z logiem HTC czy Samsunga (nie są znane plany Sirin Labs).

Warto dodać, że blockchainowe rozwiązania mogą stać się za jakiś czas standardem w niemal wszystkich smartfonach. Nie myślimy tu tylko o portfelach na kryptowaluty, ale też zdecentralizowanych aplikacjach, które już teraz dodaje do swojego sklepu Samsung.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here