Naga MarketsDo szczytów w wolumenie jaki odnotowywano na Bitcoinie sporo jeszcze brakuje, jednakże widać światełko w tunelu. Zwiększa się bowiem działanie dużych graczy na rynku pozagiełdowym (OTC).

Jeremy Allaire – dyrektor generalny Circle, firmy finansowanej przez Goldman Sachs w rozmowie w Business Insider przyznał, że zwiększone zostaną wymagania kapitałowe dla zawieranych transakcji z 250 tys. USD do 500 tys., a to z uwagi na fakt, że “rynek jest obecnie solidny”.

Mimo, że dla transakcji OTC w Circle minimalny ticket został podwojony do $500.000, to i tak średni jego rozmiar wynosi teraz milion dolarów.

Jak mówił Alliare: “Średnia transakcja w wysokości 1 miliona dolarów to wciąż niewielka zmiana w porównaniu z głównymi transakcjami firmy, gdzie 100 milionów dolarów przechodzi z ręki do ręki za jednym zamachem” – właśnie takich kwot CEO Circle spodziewa wraz ze wzrostem biznesu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

2 miliardy dolarów miesięcznie

Obecnie wolumen w handlu kryptowalutami, to w Circle ponad 2 miliardy dolarów. Wcześniej wolumen stanowił jedynie 1 miliard dolarów rocznie. Ten sukces spowodował, że firma rozszerzyła swój zasięg na rynek azjatycki.

Zwiększenie obrotu w kryptowalutach w Circle pojawiło się po tym, jak finansowana przez Goldman Sachs firma nabyła za 400 milionów dolarów popularną giełdę Poloniex  – która zamierza rozszerzyć ofertę o nowe rynki, dodatkowe coiny i transakcje typu “fiat-to-cryptocurrency” (walut fiducjarnych do krypto).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here