Naga MarketsStany Zjednoczone nie mogą już skutecznie zakazać bitcoina i innych kryptowalut, stwierdził miliarder i dyrektor generalny firmy Social Capital, Chamath Palihapitiya. W nowym wywiadzie All-In Podcast były dyrektor Facebooka powiedział, że bitcoin i pozostałe rynki kryptowalut stały się zbyt duże, aby rząd USA mógł stłamsić prężnie rozwijającą się branżę. Kurs BTC/USD koryguje drugą sesję z rzędu spadając w okolice 55 000 USD.

Palihapitiya: Jest już za późno, by władze w USA zakazały kryptowalut

Myślę, że nie da się wymazać ze świata rynku o wartości 3 bilionów dolarów. Rynek wirtualnych walut jest tutaj i pozostanie, gdyż stał się zbyt zinstytucjonalizowany. Jest po prostu zbyt wiele zorganizowanych puli kapitału, które teraz spekulują w całym tym ekosystemie kryptowalut. Kiedy masz ludzi z mainstreamowych finansów, którzy naprawdę są w to zaangażowani i masz 3 biliony dolarów wartości, która pójdzie do 6 bilionów dolarów, a następnie do 10 bilionów dolarów, to sprawia, że ten rynek nie może zniknąć – podkreślił Palihapitiya.Na początku tego miesiąca prezes Fed powiedział, że nie ma planów nałożenia zakazu na wirtualne waluty. Zdaniem Palihapitiya szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell nie zamierza wprowadzać zakazów dla rynku kryptowalut, ponieważ wie, że to niemożliwe.

Niecały tydzień później przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler powiedział, że jego agencja nie ma zamiaru podążać ścieżką całkowitego zakazu w Chinach dotyczącego aktywów cyfrowych.

Chamath Palihapitiya jest „wczesnym” inwestorem bitcoina kupując aż milion BTC w 2010 roku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) koryguje w okolice 55 000 USD

Notowania BTC/USD wzrosły w poniedziałek do poziomu 57 500 USD ustanawiając nowy lokalny szczyt. Jednak od dwóch dni na rynku dominuje przewaga sprzedających, która ponownie zepchnęła kurs w okolice 55 000 USD. Lokalne wsparcie stanowi poziom 52 924 USD oraz okrągłe 50 000 USD. Dopiero spadek poniżej tych poziomów wyhamowałby presję kupujących. Dopóki tak się nie stanie strona popytowa ma otwartą drogę do poziomu oporu 60 000 USD z celem na ATH 64 893 USD.

invest
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here