Naga MarketsRynek Bitcoina (BTC) warty 2 biliony USD? Działania Fed mogą temu sprzyjaćDonald Trump ogłosił niedawno pakiet bodźców warty nawet 1 bilion USD, który ma wspomóc amerykańską gospodarkę w walce z negatywnym wpływem epidemii koronawirusa. Kwota ta wydawała się ogromna, ale to nie wszystko. Kilka dni później wartość pakietu wzrosła dwukrotnie. Jak uważa CEO Binance Changpeng Zhao, właśnie tyle, 2 biliony USD może też osiągnąć kapitalizacja rynku Bitcoina (BTC). Skąd ten pomysł?


Bitcoin (BTC) zyska na drukowaniu pieniędzy przez Fed?

Amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała w poniedziałek o wprowadzeniu nielimitowanego zakupu obligacji oraz zabezpieczonych hipoteką papierów wartościowych (MBS). W skrócie, oznacza to dodruk pieniądza na wielką skalę, by poradzić sobie z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa. Rezultatem tego ruchu było osłabienie kursu dolara i wzrost na rynkach akcji.

Jednak nie tylko rynki akcyjne mogą na tym zyskać, tak przynajmniej uważa CEO Binance. W poście na Twitterze Changpeng Zhao napisał, że nowy dialog finansowy sprawia, iż kapitalizacja rynkowa Bitcoina o wartość 2 bilionów USD mogłaby być uznana za “skromną”.

Gdyby faktycznie kapitalizacja najstarszej kryptowaluty osiągnęła wspomniany przez Zhao poziom, jeden BTC byłby warty około 100 tysięcy dolarów. W obliczu kwot omawianych ostatnio przez amerykańskich decydentów, kwota ta wydaje się niezbyt trudna do wyobrażenia, uważa Zhao.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs Bitcoina prawie 13% wyżej

Większość Bitcoinów znajduje się obecnie w rękach inwestorów trzymających kryptowaluty w portfelu od dawna, tzw. HODLerów. Wystarczy zatem, by niewielki procent z amerykańskiego pakietu ratunkowego trafił na rynek BTC, by kapitalizacja rynkowa osiągnęła prognozowany poziom, twierdzi CEO Binance.

Zobacz też: Jak w pełni wykorzystać wskaźnik MACD? – test strategii programem Forex Tester

Notowania Bitcoina rosną drugi tydzień z rzędu. Od czasu poniedziałkowego otwarcia największa kryptowaluta zyskuje dziś około 13%, a jej kapitalizacja wynosi mniej niż 130 mld USD. Zatem, do wskazywanej przez Zhao kapitalizacji, wciąż jeszcze daleka i zapewne niełatwa do przebycia droga.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here