Naga Markets



Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) pod presją RBA? Rynek czeka na posiedzenie banku centralnegoKurs dolara (AUD/USD) stracił w piątek ponad 2 proc. Jutro natomiast odbędzie się posiedzenie Banku Rezerw Australii (RBA), które może poruszyć Aussie. Jakie są oczekiwania odnośnie dalszej polityki pieniężnej w Australii?

  • Stopy procentowe w Australii mogą pozostać bez zmian do czasu osiągnięcia celu inflacyjnego 
  • Dolar australijski pozostaje w szerokim trendzie wzrostowym
  • Rynek będzie zwracał uwagę na ewentualne środki RBA mające na celu wywarcie presji na kurs walutowy 

Polityka pieniężna raczej pozostanie bez zmian

Wielkich zmian raczej w polityce pieniężnej RBA raczej nie ma co się spodziewać. Po zaskakującym ogłoszeniu rozszerzenia programu luzowania ilościowego i wzmocnieniu perspektyw dla australijskiej gospodarki, a także przyszłych wytycznych na lutowym posiedzeniu, bank centralnych przedstawił jasną mapę drogową dla polityki w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

Te artykuły również Cię zainteresują




Bank Rezerw Australii dał jasno do zrozumienia, że ​​stopa gotówkowa pozostanie na niezmienionym poziomie do czasu, gdy inflacja utrzyma się w granicach celu 2-3%. Prawdopodobnie zajmie to kilka lat – zauważa ASB.

Z kolei BNZ jest zdania, że wtorkowe posiedzenie będzie bacznie obserwowane przez rynek, by ustalić, czy bank centralny odeprze ostatnią wyprzedaż na rynku obligacji australijskich.

– Rynki będą szukać jakichkolwiek oznak, że bank centralny może wahać się w kwestii swojego zobowiązania do utrzymywania stopy procentowej na niskim poziomie przez kilka lat, pomimo ostatnich oznak gwałtownie rosnącej presji cenowej i solidnego wzrostu gospodarczego – wnioskuje IHS/Markit.

RBA wywrzę presję na kurs dolara australijskiego?

Dolar australijski pozostaje w szerokim trendzie wzrostowym, dzięki ogólnie byczemu nastrojowi rynkowemu, rosnącym cenom towarów, słabemu dolarowi amerykańskiemu i wyższym rentownościom australijskich obligacji.

Pomimo wysiłków RBA we wdrażaniu programu luzowania ilościowego, który miał obniżyć rentowności obligacji i kurs dolara australijskiego, para walutowa AUD/USD nadal osiąga poziomy, które mogą zagrozić celom polityki banku centralnego.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Uczestnicy rynku na tym spotkaniu zwrócą uwagę na wszelkie dalsze środki mające na celu wywarcie presji na kurs walutowy, zwłaszcza, że ​​RBA jest nieustannie krytykowany, że ​​powinien bardziej luzować, aby przeciwdziałać umacnianiu waluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur online | cd projekt kurs akcji | kurs cdr | cena euro | kurs ropa | cena ropy wti |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here