Naga MarketsKoronawirus to rodzaj wirusa, który pod mikroskopem przypomina kształtem aureolę lub koronę

Rynek będzie śledził informacje związane z koronowirusem, ale poza tym dane z Europy mogą być kluczowe dla FX. Indeksy PMI z Niemiec i Wielkiej Brytanii będą w centrum uwagi. Szczególnie te drugie mogą zadecydować, czy Bank Anglii dokona obniżki stopy procentowej. Po południu opublikowane bedą też PMI z USA, a z Kanady otrzymamy dane o sprzedaży detalicznej.


  • Światowa Organizacja Handlu nie uznała epidemii koronowirusa jako nadzwyczajną sytuację dla świata, ale tylko dla Chin, co niesie pewne ukojenie dla inwestorów.
  • Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań w Chinach wzrosła do 830 przy 25 stwierdzonych zgonach.
  • Rynki w Azji zachowują ostrożny spokój z umiarkowanymi wzrostami indeksów. Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,1 proc. Giełda w Szanghaju jest zamknięta.
  • Na rynku walutowym płaska flauta. USD/JPY konsoliduje się na USD/JPY, EUR/USD pozostał z wczorajszą presją i jest nisko na 1,0147. Najsilniejszy jest GBP wracający do 1,3130 USD.
  • Ceny ropy pozostają pod presją rosnących obaw, że popyt na paliwo zmniejszy się, gdy rozprzestrzenianie się wirusa ograniczy podróże lotnicze i pogorszy perspektywy gospodarcze. WTI spadł wczoraj do 54,77, ale dziś mamy lekkie odbicie do 55,85.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here