Naga MarketsRynek akcji przyciąga dziś pieniądze inwestorów, uważa L. Sobolewski, były prezes GPWKryzys gospodarczy w Polsce dał się we znaki niektórym spółkom giełdowym. Jednak są też takie, które radzą sobie bardzo dobrze w obecnych czasach, a ich akcje biją historyczne rekordy cenowe. Co decyduje o wycenie spółek? Inwestorzy patrzą na fundamenty, czy może górę bierze psychologia? O polskiej giełdzie Ludwik Sobolewski, były prezes zarządu GPW w rozmowie z Piotrem Gembarowskim.

  • Spółka Mercator notowana GPW od początku roku rośnie o 3277 proc.
  • Małym spółkom łatwiej osiągać ogromne wzrosty
  • Sobolewski bardzo dobrze ocenią obecną kondycję rynku

Małym spółkom łatwiej osiągać spektakularny wzrost

Spektakularne wzrosty rzędu setek czy tysięcy procent są łatwiejsze do osiągnięcia na mniejszych spółkach, czyli tych o stosunkowo niewielkiej kapitalizacji, uważa Ludwik Sobolewski, były prezes zarządu GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród największych spółek na warszawskim parkiecie dominują banki oraz spółki sektora energetycznego. Sobolewski zauważa jednak, że to zaczyna się nieco zmieniać i widzimy coraz więcej spółek z sektora handlowego (np. Dino Polska) czy też gamingowego, np. CD Projekt. Jednakże, ogromne wzrosty notowań zarezerowane są przede wszystkim dla spółek małych i średnich.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

– Generalna kondycja rynku w znaczeniu jego zdolności do przyciągania pieniędzy inwestorów jest dzisiaj bardzo dobra pomimo pandemii, a nawet twierdzę, że poniekąd dzięki niej. Mimo wakacji, nie ma żadnych wakacji, jest spora aktywność i to zarówno po stronie przedsiębiorców jak i inwestorów – powiedział Ludwik Sobolewski.

Więcej szczegółów w nagraniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here