Naga MarketsKurs dolara USD znalazł wsparcie? Rynek akcji może zanotować najdłuższą serię wzrostów od 17 latNa rynkach widać optymizm w kwestii globalnego ożywienia gospodarczego. To z kolei prowadzi rynek akcji w kierunku najdłuższej serii wzrostów od 17 lat. Kurs dolara na tym traci, chociaż we wtorkowe popołudnie USD w koszyku walut indeksu DXY próbuje odbijać.

  • Benchmark MSCI dla akcji rynków wschodzących i rozwiniętych wzrósł przez 12 sesji z rzędu
  • Zyskują aktywa powiązane ze wzrostem gospodarczym i presją cenową
  • Dolar (indeks DXY) trafia na wsparcie

Akcje rosną, dolar traci(ł)

Benchmark MSCI dla akcji rynków wschodzących i rozwiniętych wzrósł przez 12 sesji z rzędu. Z kolei akcje amerykańskie są gotowe na wzrosty po dniu wolnym z uwagi na obchodzony wczoraj Dzień Prezydentów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Handel reflacyjny napędza aktywa powiązane ze wzrostem gospodarczym i presją cenową, w tym surowce i akcje cykliczne. Jednocześnie inwestorzy przeżywają falę spekulacyjnej euforii od akcji groszowych do Bitcoina, przy obfitym wsparciu politycznym.

– Ciągłe bodźce monetarne i gwałtowne wzrosty wsparcia fiskalnego utrzymują solidne funadamenty dla aktywów ryzykownych – powiedział Seema Shah, główny strateg w Principal Global Investors.

Wzrost ryzykownych aktywów nie sprzyja dolarowi. Jednakże, USD po odrabia straty sprzed południa. Indeks dolara DXY po nakreśleniu nowych minimów w tym miesiącu odbija, o czym więcej w poniższej analizie.

Kurs dolara kreśli byczego pin bara

Notowania indeksu dolara dotarły dziś do strefy wsparcia zlokalizowanej w obrębie okrągłego poziomu 90,00. Tam jak widać poniżej, ponownie do gry wkroczyli kupujący, którym udało się przejąc kontrolę, przynajmniej tymczasowo. Na wykresie DXY tworzy się byczy pin bar.

fpmarkets

Jeśli wspomniane wyżej wsparcie uda się obronić na koniec sesji, notowania mogą rozpocząć odbicie w kierunku lokalnego szczytu przy 90,74. Kluczowy opór pozostaje w okolicach 91,50. Obszar ten zbiega się obecnie ze 100-dniową średnią, która w przeszłości sprawdzała się w roli wsparcia i oporu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji orlen | funt | eur usd | lotos gpw | s&p 500 index | komentarz giełdowy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here