Naga MarketsRynek akcji czeka przecena o 30% w ciągu 2 lat, uważa znany inwestorRynek akcyjny może być znacznie przewartościowany, jak uważa amerykański inwestor i analityk, David Tice. W rozmowie z CNBC zapowiedział on, że nowojorski parkiet może ujrzeć przeceny indeksów o nawet 30% w ciągu kolejnych dwóch lat. Jego zdaniem kluczową kwestią będą kłody rzucanego pod nogi amerykańskim biznesom przez niekorzystne ustawy wprowadzane przez administrację Bidena.

  • W opinii Davida Tice’a sytuacja przypomina tę z 1998 r. oraz 2006 r.
  • Analityk słynie ze swoich przewidywań nadchodzącego rynku niedźwiedzia
  • W obecnej sytuacji widzi sporą szansę na wzrosty w przypadku rynku złota

Rynek czeka spory krach zdaniem analityka

Amerykański rynek ma czekać całkiem spora przecena, jak uważa David Tice, inwestor oraz analityk. Jego zdaniem, zasięg spadków ma wynieść nawet 30%. Co ciekawe, główną przyczyną mają być kwestie polityczne.

– Mamy teraz do czynienia z administracją Bidena, która ma pod kontrolą Senat i Izbę Reprezentantów. Prawdopodobnie wprowadzą oni znacznie bardziej antykapitalistyczne rozwiązania. – stwierdził Tice.

– Już podnieśli płace minimalną. To przełoży się na spadek zysków i wzrost kosztów. – zauważył.

David Tice zwrócił także uwagę na olbrzymi dodruk pieniądza oraz stymulację gospodarki zarówno drogami fiskalnymi, jak i monetarnymi. Jego zdaniem, to nie jest dobre dla rynków finansowych.

https://www.tradingview.com/x/AaQFIT24/
Notowania indeksu S&P500. Źródło: tradingview.com

Warto jednak zwrócić uwagę na jeden fakt. David Tice jest doradcą dla funduszu ETF o nazwie AdvisorShares Ranger Equity Bear ETF, który ma zyskiwać na shortowaniu szeregu aktywów. W ciągu ostatnich 3 miesięcy stracił on aż 32%.

Nie powstrzymuje to jednak Tice’a przed wieszczeniem kolejnych ostrzeżeń. Kolejnymi problemami dla światowej gospodarki i rynków ma być ogólne przewartościowanie rynków oraz obawy o skuteczne wdrożenie programów szczepień.

Plus500

– Szczepionka nie jest panaceum na wszystkie problemy – zaznaczył. – Widać sporo optymizmu z tego powodu, ale są nowe szczepy wirusa, a to generuje szereg ryzyk w przyszłości.

Inwestor odniósł się także do swoich strat w ostatnich miesiącach i zwrócił uwagę, że nie zawsze trafia się z ocenami w czas rozpoczęcia spadków.

– Jestem zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii, która mówi, że rozmiar spadków jest proporcjonalny do nadwyżki stworzonej przed boomem. Głosiłem swoje tezy wcześnie: w 1998 względem 1999 oraz w 2006 zamiast 2007. – stwierdził Tice.

– Rynki zwykle przedłużają swoją passę. Jedna gdy się załamują, robią to mocno i sprawiają, że inwestorzy cierpią przez długi czas – przestrzegł wszystkich znany inwestor.

Widzi on jednak szansę przed złotem oraz Bitcoinem.

Złoto jest dramatycznie niedowartościowane przez inwestorów indywidualnych oraz menedżerów portfelów – podkreślił Tice.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoin w Plus500?

Nie sądzę, że należy ignorować Bitcoina. Widzieliśmy, że cena wzrosła z 10 tys. do 40 tys. dol. i sadzę, że jest to zapowiedź tego, co potencjalnie może wydarzyć się w przypadku złota. – dodał

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here