Naga MarketsRyde, firma z siedzibą w Singapurze, włączy płatności w bitcoinach we własnej aplikacji. Zajmuje się ride-sharingiem, jej system umożliwia wspólne użytkowanie samochodów. Pojazdy udostępniane są za opłatą użytkownikom aplikacji.

  • Ryde to kolejna firma, która akceptuje BTC.
  • Jej główna usługa dot. ride-sharingu.

Ryde z płatnościami w BTC

Od przyszłego tygodnia użytkownicy aplikacji firmy będą mogli przechowywać i konwertować bitcoiny na RydeCoiny przy zerowych kosztach transakcji. Klienci mogą doładować swoje konto za maksymalnie 700 USD w bitcoinach.

W 2018 r. Fold, aplikacja umożliwiająca mikropłatności za pomocą bitcoinów, dodała Ubera jako firmę partnerską. Pozwoliło to użytkownikom płacić za przejażdżki Uberem bitcoinami. To jednak Ryde jako pierwsze zastosowało kryptowalutę jako metodę płatności natywnie w swojej własnej aplikacji, umożliwiając przechowywanie i używanie bitcoinów poprzez wbudowany portfel cyfrowy RydePay.

Założyciel i dyrektor generalny Ryde Technologies Terence Zou powiedział CoinDeskowi, że dodanie kryptowaluty jako metody płatności zawsze będzie naturalnym krokiem naprzód, gdy zwiększy się wolumen transakcji.

Obserwuję rozwój tej konkretnej przestrzeni i coraz bardziej optymistycznie patrzę na perspektywy kryptowaluty i jej wykorzystanie – powiedział Zou.

Singapur a BTC

Według Zou firma rozpoczęła prace nad integracją funkcji kryptowalutowej z aplikacją w 2019 roku, kiedy 60 proc. Singapuru nadal preferowało transakcje gotówkowe. Pandemia COVID-19 nagle spowodowała, że ​​transakcje bezgotówkowe stały się bardziej pożądane, a firma przyspieszyła rozwój w tym kierunku.

W raporcie Crystal Analytics z 2020 r. stwierdzono, że Singapur to 3. miejsce na świecie pod kątem liczby giełd kryptowalut. 25 platformami operacyjnymi.

Singapurczycy mają bitcoiny, ale użycie bitcoinów w Singapurze jest ograniczone. Możemy kupować bitcoiny w niektórych bankomatach, ale niewielu przedsiębiorców je akceptuje – powiedział Zou.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here