Naga MarketsNa odzew ze strony reszty przewoźników nie trzeba było długo czekać po tym, jak niemiecka firma Lufthansa podała komunikat o możliwości otrzymania pakietu pomocowego ze strony rządu. Jak twierdzi dyrektor generalny Ryanair – to może uderzyć w całą branże, kiedy wraz z dofinansowaniem ceny u niemieckiego przewoźnika mogą zostać obniżone. Irlandzkie linie lotnicze oponują przeciw “nieczystemu” zagraniu na rzecz konkurencji.

  • Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zaskarżą niemiecki pakiet pomocowy
  • Według dyrektora generalnego Ryanair może to wyraźnie wpływać na dalsze losy branży
  • Całość pakietu pomocowego dla niemieckiego przewoźnika ma wynieść ponad 9 miliardów

Rządowa pomoc niemieckiemu przewoźnikowi budzi duże kontrowersje

Podczas gdy jeszcze kilka godzin temu niemieckie linie lotnicze Lufthansa potwierdzają porozumienie z niemieckim rządem na temat pomocy finansowej od państwa – irlandzki przewoźnik Ryanair twierdzi, że jest to niezdrowe podejście, które może zaszkodzić całej branży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na odzew nie trzeba było długo czekać. Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O’Leary twierdzi, że rządowa pomoc pozwoli Lufthansie na narzucanie bardzo niskich opłat za przewozy, co spowoduje niejako narzucenie cen dumpingowych. Tym samym również uderzyć to może w całą branżę przewozów lotniczych.

wykres Ryanair D1 26.05.2020
Ryanair D1 26.05.2020

Przypomnijmy, że dziś rano spółka Lufthansa potwierdziła pomoc w dwóch transzach, w sumie na łączną kwotę ponad 9 miliardów euro w formie cichego udziału rządu 20% udziałów w spółce. Dyrektor generalny Ryanaira uważa, że jest to “nielegalna pomoc państwa” i doprowadzenie do nieuczciwiej praktyki konkurencyjnej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here