Naga Marketsmonety xrpRipple, trzecia co do wielkości rynkowej kapitalizacji kryptowaluta, pozostaje w passie kolejnych sukcesów. Niedawno informowaliśmy, iż PNC Bank, dziewiąty co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych pod względem aktywów, dołączył do sieci blockchain RippleNet, co z kolei przełożyło się na potężny wzrost XRP i przybliżenie się do Ethereum, drugiej największej kryptowaluty. Dziś ruszyła pierwsza w pełni oparta na XRP giełda kryptowalutowa, zwana XRP United. Uruchomiona została we wtorek, a dziś jest już oficjalnie dostępna.


Zobacz również: Tether zniszczył pół miliarda tokenów USDT

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa platforma z nowoczesną technologią

Video zamieszczone na profilu użytkownika Twittera @bankXRP informuje o nowoczesnych możliwościach nowej giełdy m.in. rozliczenie każdej transakcji z dowolnego miejsca na świecie w cztery sekundy.Jedyną walutą obowiązującą na rynku XRP United jest obecnie euro, a dostępne pary kryptowalutowe to: BTC/XRP, ETH/XRP i BCH/XRP. Para XMR/XRP zostanie podobno dodana po integracji portfela Monero.

XRP United wydaje się być nadal w fazie “jazdy próbnej” bez posiadania wielu użytkowników, ale zrzuty ekranu opublikowane przez @bankXRP pokazują, że handel na platformie jest aktywny. Wspólnota Discord została również utworzona podczas premiery i liczy około 430 członków.

Według twórcy giełdy firma ma siedzibę i jest licencjonowana w Estonii, co jest to zgodne z numerem identyfikacyjnym i numerem licencji widniejącym na stronie internetowej estońskiej jednostki finansowej.

– Jesteśmy małym międzynarodowym zespołem, firma ma siedzibę w Estonii i rzeczywiście jesteśmy podmiotem licencjonowanym i podlegającym regulacjom. Obecnie jedyną walutą, w obrębie której działamy jest euro, ale plany mają się rozszerzyć. Zaczynamy od małej ilości par z XRP, ale będziemy się dalej rozwijać. Milczeliśmy i pracowaliśmy w tle przez te wszystkie miesiące, uważnie śledząc forum i naszą społeczność – powiedział twórca XRP United.

Zobacz również: Aresztowano sprawcę największego kryptowalutowego przestępstwa w Australii

Firma Ripple współpracuje z bankami i instytucjami finansowymi korzystającymi z pakietu produktów RippleNet oraz komercyjnie uruchomiła swój transgraniczny system płatności XRapid na początku października. Zwolennicy XRP używają w internecie tagu #xrpthestandard. Ripple dokłada wszelkich starań, aby umieścić XRP i RippleNet na pierwszym miejscu jako nowy standard dla transakcji międzynarodowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here