Naga MarketsRusza sezon wyników za II kwartał. Faworyci z GPW zdaniem DM BOŚNa warszawskim parkiecie zaczyna się okres publikacji przez spółki szacunkowych oraz oficjalnych wyników za drugi kwartał bieżącego roku. Z uwagi na porównanie rok do roku z okresem pandemii, w ujęciu procentowym może pojawić się sporo ponadprzeciętnych niespodzianek. W najnowszym opracowaniu, ekonomiści DM BOŚ wskazują na firmy, które mogą pozytywie zaskoczyć. Poniżej streszczenie najważniejszych kwestii z raportu.

DM BOŚ stawia przede wszystkim na spółki o wysokiej kapitalizacji. Sezon wyników otworzy kilka firm z WIG20. W przyszłą środę wyniki pokaże mocny ostatnio Orange, a także Bank Santander. Dzień później poznamy wyniki Orlenu. Oczywiście szczyt sezonu wyników będzie miał miejsce bliżej końca sierpnia. Autorzy raportu z nadziejami czekają na wyniki wielu firm. Ich zdaniem odbicie w wynikach zauważymy nie tylko względem 2020, ale także 2019 roku.Faworyci z głównego indeksu

„Zgodnie z naszymi prognozami, procentowa dynamika znormalizowanych zysków w II kw. br. powinna być silniejsza w grupie spółek o dużej kapitalizacji niż w grupie małych i średnich spółek przede wszystkim, naszym zdaniem, za sprawą dużo niższej ubiegłorocznej bazy w przypadku dużych podmiotów niż małych i średnich (w bazowym II kw. 2020 roku spadek r/r znormalizowanych zysków zarówno na poziomie operacyjnym jak i netto dla tych pierwszych był o ok. 25 p.p. głębszy niż dla tych drugich)” – uważają ekonomiści DM BOŚ.

„Naszym zdaniem, do spółek, które mogą pozytywnie zaskoczyć rynek swoimi wynikami za II kw. 2021 roku, należą AB, Alior, Asbis, Asseco Poland, Dino, Erbud, ING BSK, Lena Lighting, Mirbud, Neuca, Lotos, LPP, PCC Rokita, PKO BP, Sanok, Toya oraz Voxel. Natomiast rozczarowania wynikowe mogą zgotować rynkowi (naszym zdaniem) Asseco BS, Eurocash, GTC, Mercator, mBank i Trakcja – dodają analitycy DM BOŚ.

asbis
Spadające obroty w okresie spadku notowań akcji Asbis, mogą sugerować, że mamy do czynienia z korektą

Eksperci DM BOŚ szacują, że najszybsze tempo wzrostu wyników odnotują spółki, których baza z drugiego kwartału 2020 roku była najniższa. Prognoza zakłada, że w ujęciu procentowym, najwyższe odbicie odnotują spółki z sektora paliwowego, wydobywczego i chemicznego, a także firmy zajmujące się dystrybucją sprzętu komputerowego.

Rynkowe okazje czyli faworyci po korektach

Warto zwrócić uwagę, że część z faworytów DM BOŚ ma za sobą całkiem rozbudowane korekty, co stwarza szansę na wejście w inwestycję w dobrym momencie, pod warunkiem, że przewidywania analityków się spełnią. Wśród przykładów można wymienić choćby AB czy Asbis, na których po okresie spadków widać wyczekiwanie na impuls w postaci wyników. Duże cofnięcie ma za sobą także producent oświetlenia, który słynie z wysokich dywidend czyli Lena. Kurs spółki oscyluje przy linii trendu, co przy mocnym raporcie może doprowadzić do silniejszego odbicia. Mocniej cofnęły się także notowania Mirbudu czy Lotosu.

lena
Lena od początku pandemii w kanale wzrostowym. Dynamika odbicia daje szanse na powrót do wzrostów.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here