Naga Marketscoinquista
Ruszył handel kryptowalutami na giełdzie Coinquista. Dostępne są wsystkie funkcjonalności.

Giełda kryptowalut Coinquista, po tym, jak w styczniu bieżącego roku została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych KNF i przeprowadzeniu fazy testów platformy, oficjalnie uruchomiła handel. Wywiad, którego udzielił Prezes Zarządu Coinquista S.A. – Ireneusz Pukin w programie Biznes Focus, był okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz przedstawienia planów na przyszłość. Mimo, że kampania crowdfundingowa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, nie zniechęciło to twórców giełdy i jej finansowanie prowadzone będzie ze środków własnych oraz pochodzących od inwestorów.


Co nowego w Coinquista?

Odpowiedzi na to pytanie gość udziela na samym początku wywiadu. „W Coinquiście właśnie zakończyliśmy proces dewelopmentu, przeszliśmy audyt, zakończyliśmy ostatnie testy, jesteśmy na etapie soft launchu, czyli udostępniamy serwis dla użytkowników. […] Umożliwiamy im to, by uzupełniali order book, żeby wstawiali zlecenia.

Startują „na miękko, bez fajerwerków”, mimo to na platformie dostępne są już wszystkie funkcjonalności. Użytkownicy mogą się rejestrować, logować, zakładać konta, przechodzić proces weryfikacji, uzupełniać order booka. Na szczególną uwagę, zdaniem Pukina, zasługują promocyjne warunki dla handlujących typu maker (osoby uzupełniające order booka swoimi zleceniami, a nie zbierających z niego zlecenia).

Giełda jako główny filar działalności

Jak podkreśla gość programu, ma stanowić ona środek całego ekosystemu, jako „system transakcyjny, który umożliwia nam wykonywanie transakcji, których standardowe instytucje finansowe wykonywać nie mogą.” Jest on szczególnie ważny wobec oczekiwanej eksplozji popularności tokenów, o czym świadczy obecne duże zainteresowanie firm procesem tokenizacj i emisji własnych kryptowalut.

Inne ważne inicjatywy zaprezentowane w wywiadzie:

  • Aby uzyskać możliwość wykonywania przelewów, zleceń stałych i zapewnić klientom dostęp do szerszego zakresu usług, Coinquista stara się o pozyskanie licencji Krajowej Instytucji Płatniczej.
  • Obecnie zespół prowadzi intensywne prace nad wdrożeniem karty płatniczej. Chcą by każdy użytkownik giełdy posiadał kartę, którą mógłby dokonywać płatności na całym świecie przy pomocy kryptowalut czy tokenów. Oprócz tego jednym z priorytetów jest rozwinięcie aplikacji mobilnej.
  • Prezes Coinquista nie wyklucza, że firma będzie starała się uzyskać licencję E-Money umożliwiająca świadczenie usług płatniczych na terenie całej Unii Europejskiej.

Więcej informacji na powyższe tematy, a także m.in. o relacjach na linii brokerzy FX – rynek kryptowalut oraz o tym, że każdy z nas powinien posiadać przynajmniej jednego bitcoina, można dowiedzieć się oglądając całość wywiadu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here