Naga Markets

Rusza emisja Happy Energy SA. Spółka z branży OZE planuje pozyskać 4,3 mln złHappy Energy SA, rozwijająca się dynamicznie spółka z branży OZE, wypracowała od lutego do września br. 2,3 mln zł zysku, a teraz sięga po 4,3 mln zł z crowdinvestingu. Dodatkowy kapitał pozwoli zwiększyć skalę, pozyskać znaczących klientów i docelowo dołączyć do grona największych graczy na polskim rynku.

Happy Energy SA w ramach emisji planuje pozyskać 4,3 mln zł

Od lutego do września br. spółka wykonała dla klientów 851 realizacji polegających na kompleksowej usłudze profesjonalnego montażu systemów fotowoltaicznych i instalacji grzewczych – ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2020 roku. W tym czasie wzrost przychodów wyniósł 517% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Prognozy finansowe wskazują, że Happy Energy powinna zakończyć rok z wynikiem ok. 33 mln zł przychodu i 3,8 mln zł zysku netto. W kolejnym roku te wartości mogą zostać podwojone, do 66 mln zł przychodu i 7,6 mln zł zysku netto.Dane finansowe Happy Energy
Dane finansowe Happy Energy. Źródło: Emitent. Dane za okres do 10 lutego 2021 roku dotyczą jednoosobowej działalności gospodarczej pana Alberta Durdy. Od 10 lutego 2021 roku dane dotyczą Happy Energy S.A. powstałej z przekształcenia działalności jednoosobowej. Dane za 2021 rok mają charakter wstępny. Wszystkie prezentowane dane nie były audytowane.

W ramach emisji crowdfundingu udziałowego spółka zamierza pozyskać 4 278 000 zł, emitując 186 tys. akcji w cenie 23 zł za akcję. Zapisy ruszają 9 listopada o godz. 9:00. Kampania promowana jest na Crowdway.pl.

Zarząd przyjął już także politykę dywidendową – proponowane wypłaty dywidendy będą wynosiły między 15 a 30 proc. zysku netto. Miałaby ona wejść w życie już po wejściu Happy Energy na NewConnect, co jest planowane na II półrocze przyszłego roku.

Mamy ambicje dołączyć do największych graczy na polskim rynku – komentuje prezes spółki Albert Durda. –

Dziś mamy ponad 220 przedstawicieli handlowych. W ciągu następnych sześciu miesięcy planujemy zwiększyć tę liczbę do 400, a perspektywie najbliższych lat – do 600 osób. Dodatkowo rozwijamy nasze call center i rozszerzamy zakres usług. Z jednej strony, aktywnie pozyskujemy kolejnych klientów, ale z drugiej, rosnące ceny energii i rządowe programy dopłat sprawiają, że nasze rozwiązania stale zyskują na popularności. Zyskiem chcemy się dzielić z naszymi akcjonariuszami, dlatego planujemy odpowiednią politykę dywidendową – dodaje.

Rynek odnawialnych źródeł energii rozwija się nawet szybciej niż przewidywały prognozy. W Polityce energetycznej Polski do 2040 roku rozwój samej fotowoltaiki szacowano na 5 GW do roku 2025, aktualnie ten próg już osiągnięto. W związku z koniecznością osiągnięcia neutralności klimatycznej szacuje się, że potrzebny będzie przyrost ok. 2 GW rocznie[1]. Za dużą część mogą odpowiadać mikroinstalacje, z których korzysta obecnie główna grupa klientów spółki Happy Energy.

Rozwiązania takie jak oferowane przez spółkę instalacje PV, pompy ciepła czy magazyny energii stale zyskują na znaczeniu i dla wielu konsumentów są odpowiedzią na obecny kryzys cen energii. Mogą znacznie ograniczać wzrost kosztów prądu i ogrzewania, wspierając efektywność energetyczną. Dodatkowo gospodarstwa domowe mogą korzystać z programów dofinansowania, o budżetach opiewających łącznie na miliardy złotych, które zwiększają dostępność nowoczesnych odnawialnych źródeł energii.

AVA Trade

Cele emisji

W pierwszym kwartale 2022 r. spółka planuje powiększyć stany magazynowe (1,78 mln zł), co pozwoli uzyskać atrakcyjniejsze ceny zamawianych produktów, zabezpieczy terminowość montaży, zwłaszcza w kontekście pojawiających się problemów z dostępnością komponentów.

W tym samym czasie planowana jest rozbudowa działu logistyki (450 tys. zł), w tym zakup samochodów dostawczych, ich liczba zwiększy się z sześciu do dziesięciu. W przypadku wzrostu zamówień spółka będzie miała dzięki temu po swojej stronie wystarczające zasoby do ich obsługi. Kolejnymi działaniami będą inwestycje w działania marketingowe przynoszące najwięcej nowych zamówień oraz wsparcie rozwoju call center (250 tys. zł).

Sieć sprzedaży, która w dużej mierze przyczyniła się do budowy pozycji Happy Energy na rynku, będzie rozbudowana z ponad 220 do 600 przedstawicieli handlowych w ciągu kilku najbliższych lat (350 tys. zł). Spółka będzie pracować nie tylko nad zwiększeniem liczby handlowców, ale także nad podniesieniem kompetencji pracownikom, a to za sprawą szkoleń czy wprowadzeniu systemu premiowego.

W III kwartale 2022 spółka planuje także udział w przetargach samorządowych, co pozwoli na pozyskanie kontraktów o znacznej wartości, istotnie wpływających na zwiększenie przychodów. Część środków z emisji będzie przeznaczona na wniesienie wkładu celem zabezpieczenia tych kontraktów (1,45 mln zł).

Perspektywy wzrostu i plany debiutu na giełdzie

Spółka zawdzięcza szybki rozwój m.in. sprawnej sprzedaży i dobremu modelowi biznesowemu. Spółka pozyskuje nowych klientów wieloma różnymi kanałami, od własnego call center, przez sieć sprzedawców, aż po sprawnie działający program afiliacyjny.

Nie bez znaczenia są też programy rządowe, takie jak “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” – w I kwartale 2022 roku wystartuje już czwarta edycja pierwszego z programów, jego budżet wyniesie miliard złotych, a dopłaty obejmą m.in. inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania i magazyny prądu, ciepła i chłodu. Stale rozwijana oferta Happy Energy obejmuje również tego typu rozwiązania, dlatego klientów spółki wciąż przybywa.

Debiut giełdowy planowany jest na drugie półrocze 2022 r. Spółka wybrała już Autoryzowanego Doradcę (CSW Więckowska i Partnerzy) i podjęła pierwsze, wstępne kroki w celu przygotowania do wprowadzenia na giełdę. Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji Spółki serii A i serii C do obrotu na rynku NewConnect. Planowane są też wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy. Przyjęta uchwałą polityka dywidendowa zakłada rekomendację wypłaty dywidendy w wysokości od 15 do 30 proc. zysku netto. Propozycje wypłaty będą uwzględniały aktualną sytuację finansową spółki i możliwość realizacji celów strategicznych, znajdą zastosowanie od zysku netto spółki za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2022 r.

W 2020 r., pomimo pandemii, poziom światowych inwestycji w tzw. technologie transformacji energetycznej osiągnął rekordowy poziom 524 miliardów dolarów[2]. Raport Solar Power Europe przewiduje, że w latach 2021-2025 w Polsce pojawią się nowe instalacje fotowoltaiczne o mocy 11 GW[3], a średni wzrost rynkowy wyniesie ok. 31% rdr.

[1] zgodnie z danymi opublikowanymi w raporcie “Mikroinstalacje na zakręcie. Jak zapewnić przyszłość energetyce rozproszonej w Polsce?”, www.forum-energii.eu

[2] źródło: IRENA (International Renewable Energy Agency), raport “World Energy Transitions Outlook” 2021.

[3] Wg scenariusza umiarkowanego – 11 GW, wg optymistycznego – 16 GW, a wg pesymistycznego – 7 GW.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs polenergia | biomaxima | celon pharma notowania | średni kurs dolara | orange giełda | dino akcje | livechat akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRynek finansowy okiem Piotra Kuczyńskiego. Weź udział w bezpłatnym webinarze
Następny artykułRopa WTI poniżej 82 dol. za baryłkę, Biden może uwolnić rezerwy strategiczne
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here