Naga MarketsRussell2000 nadal znajduje się w konsolidacji. Analiza techniczna amerykańskiego indeksuPod pewnymi względami analiza indeksu Russell2000 jest jedną z  najprostszych. Wynika to z permanentnego procesu konsolidacji, jaki widoczny jest od początku tego roku. Wystarczy znać trzy liczby, aby móc powiedzieć niemal wszystko o tym indeksie. 

Russell2000 nie obrał zdecydowanego kierunku

Najniżej znajduje się podstawa ruchu bocznego,  czyli 2100 punktów. Jej odpowiednikiem na górze jest opór 2300 punktów. Ostatnie dwa dni potwierdzają, że niedźwiedzie nadal „buszują” w tym miejscu. Można wiec założyć, że tak jak to było w poprzednich przypadkach, notowania Russell2000 skierują się do lokalnego wsparcia 2200 punktów lub do zielonej strefy.Na tym prostota się kończy, gdyż w bliżej nieokreślonej przeszłości nastąpi wybicie. Jeżeli założymy, że ruch boczny jest fazą re-akumulacji, to US2000 podaży ścieżką wyznaczona przez inne amerykańskie indeksy i utworzy nowy historyczny szczyt.

Notowania Russell2000
Notowania Russell2000

Jeżeli jednak jest to dystrybucja, to wzrok należy skierować na poziomy Fibonacciego wynikające z mierzenie kontratakującego. Potwierdzeniem takiego scenariusza musi być wyjście dołem, czyli przełamanie wsparcia 2100 punktów. Wcześniej możemy tylko zgadywać, który z tych wariantów zostanie wdrożony przez uczestników rynku.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here