Naga MarketsRussell Okung wcale nie dostaje wypłaty w BTCRóżne serwisy informacyjne podały ostatnio, że część pensji gracza NFL Russella Okunga będzie wypłacana w BTC. To nie prawda. Sportowiec robi jednak coś ciekawszego. Regularnie inwestuje w bitcoiny.

  • Russell Okung to jeden z zawodników NFL. Ostatnio media pisały o tym, że część jego wypłaty jest wypłacana w bitcoinach.
  • Teraz okazuje się, że nie jest to prawda. Nie zmienia to jednak faktu, że sportowiec regularnie kupuje BTC.
  • Jest też znany z tego, że tłumaczy fanom wpływ inflacji na siłę nabywczą walut.

Russell Okung jednak nie dostaje BTC jako wypłaty?

Gracz National Football League Russell Okung jest zagorzałym zwolennikiem bitcoina (BTC). Wczoraj świat obiegła plotka, że jego pracodawca, Carolina Panthers, płaci mu część wypłaty cyfrowej walucie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rzecznik Carolina Panthers potwierdził jednak Cointelegraph, że Okung, podobnie jak reszta jego kolegów z drużyny, jest opłacony tylko w dolarach. Rzecznik powiedział, że to, co gracz decyduje się potem robić z pieniędzmi, to jego sprawa. Innymi słowy, zawodnik nie ma żadnej umowy z drużyną, aby otrzymać wypłatę, ani jej część, w postaci BTC.

Strike

Okung podobno korzysta jednak ze start-upu o nazwie Strike, który pozwala mu zamieniać część jego zarobków na bitcoiny. Wersja beta aplikacji, która umożliwia użytkownikom „natychmiastowe i bez opłat wysyłanie pieniędzy w dowolne miejsce na świecie”, jest dostępna na iOS, Androida i Chrome.

Sam Okung nie kryje się z tym, że promuje ideę kupowania bitcoinów i edukowania obywateli na temat wpływu inflacji na siłę nabywczą dolara amerykańskiego.

Otrzymywanie BTC w formie wypłaty może być jednak ciekawą alternatywą, zwłaszcza jeżeli ktoś faktycznie hodluje jakieś kryptowaluty (tj. inwestuje długoterminowo). Bitcoin tylko w skali tygodnia potrafi ostatnio zdrożej o ok. 20-30 proc. Zresztą w marcu br. kosztował “tylko” ok. 3 500 USD. Dziś aż 29 000 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here