Naga MarketsRumunia wystawia na aukcję bitcoiny i ethery skonfiskowane wcześniej w sprawie karnej. Będzie to pierwsza w historii tego kraju aukcja kryptowalut przejętych przestępcom.

  • Rumunia sprzeda na aukcji przejęte od przestępców BTC i ETH.
  • Nie jest jasne o jakich wartościach kryptowalut mówimy.

Rumunia sprzedaje BTC i ETH

2 października Narodowa Agencja ds. Zarządzania Zajętymi Aktywami (ANABI) ogłosiła, że zorganizuje aukcję skonfiskowanych bitcoinów (BTC) i etherów (ETH). Wszystko zgodnie z orzeczeniem prokuratury w sądzie w Ploiesti. Konkretne ilości kryptowalut wystawionych  na aukcję nie zostały opublikowane. W komunikacie prasowym ANABI stwierdziło:

“Biorąc pod uwagę charakter ruchomości wystawionej na aukcję, wybrany oferent, aby dokonać transferu, będzie musiał poinformować Agencję o adresach publicznych BTC i ETH powiązanych z platformą obrotu walutami wirtualnymi.”

ANBI wyjaśniło, że “platforma handlu kryptowalutami” używana przez zwycięskiego oferenta będzie musiała być prawnym i zarejestrowanym podmiotem, który przestrzega rumuńskich norm prawnych i wytycznych dotyczących instrumentów finansowych. Musi uwzględniać wymagania KYC i spełniać krajowe oraz zagraniczne przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Prawo dot. kryptowalut w Rumunii

Rumunia została też wcześniej wezwana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w związku z opóźnieniem w kwestii wdrożenia u siebie przepisów przedstawionych w piątej dyrektywie w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – w tym dotyczących kryptowalut. W lipcu tego roku Rumunia, wraz z Irlandią, została ukarana grzywną za to właśnie opóźnienie, chociaż w międzyczasie kraj ten dokonał transpozycji pozostałych elementów dyrektywy.

Podczas gdy nadchodząca aukcja jest pierwszą taką w Rumunii, wcześniej takie wydarzenia miały już miejsce na świecie. Przykładowo BTC przejęte po upadku Silk Road – największej platformy w darkwebie, na której handlowano narkotykami przy użyciu kryptowalut – sprzedano na aukcjach w USA, jakie miały miejsce w 2014 r. Część z nich kupił Tim Draper, jeden z najbardziej znanych inwestorów rynku VC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here