Naga MarketsRoss Ulbricht, założyciel Silk Road. Źródło: YouTube

Ruch „Free Ross” wynajął billboard na Times Square w Nowym Jorku. Wszystko w ramach kampanii na rzecz uwolnienia założyciela darkwebowego rynku Silk Road, Rossa Ulbrichta.

  • Ruch Free Ross dąży do uwolnienia z więzienia Rossa Ulbrichta.
  • Billboard, jaki wisi w Nowym Jorku, został sfinansowany przez anonimowego darczyńcę.

Ruch Free Ross

Według konta na Twitterze ruchu na billboardzie jest wyświetlany komunikat “Free Ross” i zdjęcie Ulbrichta. Ma on wisieć w tym miejsce przez kilka miesięcy. Billboard został sfinansowany przez „hojnego fana”, a nie z darowizn, jakie trafiają na organizację

Te artykuły również Cię zainteresują
Ulbricht obecnie odsiaduje już siódmy rok za kratkami. Otrzymał jednak podwójny wyrok dożywotnia. Bez łaski władz nigdy nie zostanie uwolniony.

Wina Rossa

Ulbricht został uznany za winnego siedmiu zarzutów. Chodzi o handel narkotykami, pranie pieniędzy, hakowanie komputerów, działalność przestępczą oraz pomoc w dystrybucji narkotyków w Internecie.

Ruch jego uwolnienia może jednak wskazywać na to, co zauważył już np. Tim Draper. Miliarder twierdzi, że geniusz komputerowy, jakim jest ponoć Ross, powinien być na wolności i współpracować z rządem. Innymi słowy, jego wiedza powinna być wykorzystywana dla dobra społeczeństwa.

Tym bardziej, że nawet zza krat więzienia i bez dostępu do Internetu Ulbricht nadal działa na rzecz społeczności kryptowalut. Robi to za pośrednictwem znajomych, którzy publikują jego pisma w sieci.

20 maja opublikowano np. jego artykuł proponujący rozwiązanie „problemu z treścią” na zaszyfrowanych platformach. Chodzi o automatyczne usuwanie szkodliwych treści, które nie wymaga ręcznego ich przesiewania.

Ulbricht pisze, że wiele dużych platform już stosuje algorytmy, takie jak sztuczne sieci neuronowe (ANN) do moderowania treści, zalecając, aby operatorzy platform szyfrowanych używali dowodów zerowej wiedzy w połączeniu z ANN do identyfikacji treści przedstawiających wykorzystywanie seksualne dzieci.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here