Naga MarketsRubicon liderem wzrostów w maju na całej GPWMaj tym razem nie okazał się kiepskim miesiącem dla akcjonariuszy. Powiedzenie Sell in May and Go Away, nie sprawdziło się. WIG20 zyskał ponad 5%, większość z indeksów strukturalnych również zakoczyła miesiąc na zielono. Wśród spółek z parkietu głównego GPW najwięcej zyskał Rubicon (380%).

  • Na GPW w maju, najwięcej zyskał Rubicon (380%), Herkules (205%) oraz Sanwil (130%). 
  • Świetnie radziła sobie branża budowlana i informatyczna. 
  • Wig20 zyskał w maju ponad 5%. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Te artykuły również Cię zainteresują
Rubicon liderem wzrostów

Miesiąc maj zakończył się dla 8 Spółek z warszawskiego parkietu trzycyfrowymi wzrostami. Najmocniej zyskiwały walory Rubiconu, Herkulesa i Sanwilu. Zestawiając dane z ostatnich 12 miesięcy 8 z 10 Spółek zyskało mocno w skali całego roku. Inaczej było w przypadku Herkulesa oraz Rafako. Ich walory co prawda zyskały mocno w maju, jednak w odniesieniu do kursu z początku czerwca 2019 r. są na blisko 40% minusach. Poniższe zestawienie zawiera stopy wzrostu dla 10 Spółek z największymi wzrostami w maju w ujęciu miesięczny, półrocznym oraz rocznym.

Top 10 spółek z największymi stopami zwrotu w maju na GPW. Źródło: Opracowanie własne

Zobacz również: Nissan zamyka filię w Hiszpanii. Pracę straci 20 tys. pracowników

Budownictwo zyskuje najwięcej

Skupiając się na popularnych branżach, miesiąc maj był świetny dla budownictwa. Indeks zrzeszający największe Spółki z tego segmentu zyskał ponad 15%. Nieźle radziły sobie także informatyka i banki (te ostatnie zaliczyły słabszą końcówkę miesiąca po uprzednich, dynamicznych wzrostach). Powodem takiego stanu rzeczy było kolejne obniżenie stóp procentowych przez rząd. W 2. połowie miesiąca nieźle radziła sobie branża zrzeszająca hotele i restauracje. Powolne odmrażanie gospodarki, objęło tym razem również te podmioty. Po całkowitym zastoju w poprzednich tygodniach, klienci ponownie mogą rezerwować pokoje w hotelach i odwiedzać restauracje.

Notowania wybranych sektorów w maju. Źródło: biznesradar.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here