Naga Markets

Rubel w dół o 10%. Historyczna słabość złotówki wobec dolara amerykańskiegoW trakcie wtorkowych notowań rosyjski rubel traci 10%. Dzisiejszy spadek można wiązać m.in. ze spekulacjami wokół podejmowanych działań, ale też ryzykiem nowej odsłony kryzysu gazowego, który stoi za dzisiejszym pogorszeniem się nastrojów w Europie. Jednocześnie mamy też historyczne rekordy słabości PLN wobec dolara.

Tyle traci dzisiaj na wartości rosyjska waluta. Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie zainteresowanie rublem spadło, na co wpłynęły sankcje nałożone na Moskwę. Mimo tego zyskał on wyraźnie na wartości za sprawą swoistego “sztucznego statusu”, co zaczęło niepokoić też decydentów.Rubel w dół o 10%. Historyczna słabość złotówki wobec dolara amerykańskiego
Notowania USD/RUB w okresie kwiecień-lipiec 2022. Źrodło: bossafx.pl

Dzisiejszy spadek można wiązać m.in. ze spekulacjami wokół podejmowanych działań, ale też ryzykiem nowej odsłony kryzysu gazowego, który stoi za dzisiejszym pogorszeniem się nastrojów w Europie.

W trakcie dzisiejszej sesji USD/PLN testuje okolice 4,6250 PLN. Mamy więc historyczne rekordy słabości PLN wobec dolara. Podbija to oczywiście problematykę dla RPP przed czwartkową decyzją dot. stóp. Z jednej strony mniejsza podwyżka podbije presję na PLN, z drugiej oczekiwane 75 pb, w świetle 44 pkt. na PMI, rodzi obawy o recesję.

Rubel w dół o 10%. Historyczna słabość złotówki wobec dolara amerykańskiego
Notowania USD/PLN w okresie grudzień 2021-lipiec 2022. Źrodło: bossafx.pl

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here