Naga Markets

stochasticJednymi z bardziej popularnych wskaźników wykorzystywanych w celu przeprowadzenia analizy technicznej notowań instrumentów finansowych są oscylatory. Jedne z nich są wskaźnikami zmienności, inne momentum, a jeszcze inne sygnalizują kierunek trendu. Zrozumienie, co konkretnie przedstawia dany oscylator jest kluczowe, by w tradingu nie wykorzystywać wielu narzędzi pokazujących te same informacje.

  • Arek Jóźwiak wraz z brokerem XM zaprasza na bezpłatny webinar, który odbędzie się już dziś, tj. poniedziałek, 19 grudnia 2022 r. o godz. 20:00
  • Podczas tego webinaru dowiesz się, jak praktycznie korzystać z oscylatorów

Oscylatory w praktyce

Łącząc ze sobą poszczególne wskaźniki należy dobierać je tak, by każdy obrazował inne informacje nt. rynku. Dzięki takiemu podejściu nasza strategia może zauważalnie zyskać na skuteczności, co przełoży się także na jej zyskowność.Bez względu na to, z którego konkretnie oscylatora korzystamy, kluczowe jest również zrozumienie informacji, które on przedstawia. Samo wnioskowanie, że jeżeli wartość oscylatora jest wysoko, to rynek musi zacząć spadać, a jeżeli oscylator jest w dolnej granicy swojego przedziału, to wkrótce muszą pojawić się wzrosty jest bowiem błędne.

Jak jednak wybrać, który oscylator z danej kategorii jest najlepszy?

Podczas tego spotkania omówimy trzy najpopularniejsze oscylatory, tj. RSI, MACD i Stochastic, dzięki czemu każdy z uczestników spotkania będzie wiedział czym one się od siebie różnią, jak wykorzystać ich potencjał w tradingu, oraz który jest najlepszy.

Uczestnicy spotkania nie tylko zapoznają się z ich ogólną charakterystyką, lecz także dowiedzą się jak w praktyce interpretować wskazania tych narzędzi.

Biorę udział!

Spotkanie odbędzie się już dziś o godz. 19:00 

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułLG Energy Solution inwestuje w miejsca pracy i rozwój fabryki w Korei
Następny artykułPokłosie zakupu Twittera: Czy siła wizerunku Elona Muska słabnie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here