stochasticJednymi z bardziej popularnych wskaźników wykorzystywanych w celu przeprowadzenia analizy technicznej notowań instrumentów finansowych są oscylatory. Jedne z nich są wskaźnikami zmienności, inne momentum, a jeszcze inne sygnalizują kierunek trendu. Zrozumienie, co konkretnie przedstawia dany oscylator jest kluczowe, by w tradingu nie wykorzystywać wielu narzędzi pokazujących te same informacje.

  • Arek Jóźwiak wraz z brokerem XM zaprasza na bezpłatny webinar, który odbędzie się we wtorek, 21 listopada 2023 r. o godz. 20:00
  • Podczas tego webinaru dowiesz się, jak praktycznie korzystać z oscylatorów

Oscylatory w praktyce

Łącząc ze sobą poszczególne wskaźniki należy dobierać je tak, by każdy obrazował inne informacje nt. rynku. Dzięki takiemu podejściu nasza strategia może zauważalnie zyskać na skuteczności, co przełoży się także na jej zyskowność.Bez względu na to, z którego konkretnie oscylatora korzystamy, kluczowe jest również zrozumienie informacji, które on przedstawia. Samo wnioskowanie, że jeżeli wartość oscylatora jest wysoko, to rynek musi zacząć spadać, a jeżeli oscylator jest w dolnej granicy swojego przedziału, to wkrótce muszą pojawić się wzrosty jest bowiem błędne.

Jak jednak wybrać, który oscylator z danej kategorii jest najlepszy?

Podczas tego spotkania omówimy trzy najpopularniejsze oscylatory, tj. RSI, MACD i Stochastic, dzięki czemu każdy z uczestników spotkania będzie wiedział czym one się od siebie różnią, jak wykorzystać ich potencjał w tradingu, oraz który jest najlepszy.

Uczestnicy spotkania nie tylko zapoznają się z ich ogólną charakterystyką, lecz także dowiedzą się jak w praktyce interpretować wskazania tych narzędzi.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj