Naga MarketsAdam Glapiński, prezes NBP

Za nami niezwykle emocjonujący tydzień. Wbrew rynkowym oczekiwaniom, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła w trakcie październikowego posiedzenia decyzję o podwyższeniu stóp procentowych, w tym stopy referencyjnej o 40 punktów bazowych do 0,5 proc. z 0,1 proc.

Pierwsza podwyżka stóp proc. od 2012 r.

Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to pierwsza zmiana stóp proc. od maja 2020 roku, kiedy to w reakcji na kryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa, Rada zdecydowała o ich obniżeniu do rekordowo niskiego poziomu. Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż wszelkie zmiany poziomu stół procentowych na przestrzeni ostatnich lat dotyczyły przede wszystkim ich obniżki. ubiegłotygodniowa podwyżka była więc pierwszą od maja 2012 roku, kiedy to RPP podniosła stopy proc. do 4,75 proc. z 4,50 proc.Kolejnym istotnym wydarzeniem była piątkowa publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Jak się okazało, zatrudnienie w amerykańskim sektorze pozarolniczym rośnie w ostatnich miesiącach zdecydowanie wolniej niż oczekiwali ekonomiści. Fakt ten sprawił, że mimo wzrostu inflacji płacowej i spadku stopy bezrobocia, dolar tracił w relacji do walut grupy G8.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

To wszystko jednak już za nami. Przed nami za to kolejny, emocjonujący tydzień. W związku z tym zapraszamy na cotygodniowy przegląd globalnych rynków finansowych z Interactive Brokers, podczas którego powiemy sobie czym będą żyły rynki na przestrzeni najbliższych dni oraz wskażemy potencjalne scenariusze dla najpopularniejszych instrumentów finansowych.

W najnowszym odcinku omawiamy wpływ awarii Facebooka na kurs akcji spółki, zmienność na notowaniach polskiego złotego po decyzji RPP, relację dolara na raport NFP, aktualną sytuację na rynku ropy naftowej i projekcje dla cen bitcoina.

invest

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb kurs akcji | lpp akcje prognozy | kurs korony islandzkiej prognozy na najbliższe dni | wirtualna polska kurs | amrest kurs | cena akcji ten square games | kryptowaluty | pko akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs NZD/USD coraz bliżej złamania kluczowego oporu przy 0,6970. Dolar czeka na kolejne impulsy
Następny artykułBlok po 22 – 11 października 2021: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here