Naga MarketsRada Polityki Pieniężnej (RPP) utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%, podał bank centralny. O godz. 16:00 odbędzie się konferencja prasowa RPP.


Stopa lombardowa wynosi więc nadal 2,5%, stopa depozytowa – 0,5%, a stopa redyskonta weksli – 1,75%, podano w komunikacie. Po obniżeniu stóp procentowych o 50 pb w marcu 2015 r. RPP ogłosiła, że decyzja ta oznacza zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej.

Warto przypomnieć, że Adam Glapiński – prezes NBP – w trakcie konferencji prasowej po styczniowym posiedzeniu utrzymał swoje stanowisku o braku chęci podwyżek na przestrzeni 2017 roku.

Decyzja RPP nie spotkała się z większym zainteresowaniem ze strony rynków. Na Eurozłotym widzimy reakcję wzrostową po trzech sesjach testu poziomu wsparcia 4.2900 (dwa dzienne pin bar):

EUR/PLN D1

Na wykresie intraday pojawiła się natomiast okazja dołożenia do pozycji długich w formie kolejnego nosa Pinokia testującego od góry wcześniejsze szczyty środowej sesji:

EUR/PLN M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here