Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i jak co miesiąc poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych. Konsensus przed publikacją nie zakładał jakiegokolwiek ruchu na stopach.

Okres tak niskich stóp procentowych RPP ciągnie się od marca 2015 roku, gdy prezesem Rady był jeszcze Marek Belka. Choć decyzja w sprawie stóp zapadła już przed godz. 13:55, to jednak towarzysząca jej konferencja prasowa RPP rozpocznie się po godzinie 16:00.

Zgodnie z prognozami analityków Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się w listopadzie na jakikolwiek ruch na stopach w efekcie czego stopa referencyjna w dalszym ciagu wynosi 1,50%.

Źródło: macronext.com

Wysokość oprocentowania środków rezerwy obowiązkowej od 01 stycznia 2018 roku wynosi 0,5%.

Konferencja prasowa, na której przedstawione zostanie uzasadnienie decyzji Rady, odbędzie się dziś o godzinie 16:00. Przebieg tego wydarzenia będzie można śledzić na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że na skutek pokonania i odrzucenia (po re-teście) linii tendencji wzrostowej, kurs poruszał się na południe. Spadki te były dość dynamiczne w efekcie czego rynek bardzo szybko dotarł w okolice wrześniowych minimów, gdzie oscyluje aż po dziś dzień.

USDPLN Daily

Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten pozostaje niepokonany od grudnia 2014 roku. Wybicie tej strefy mogłoby zatem otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których najbliższym, istotnym poziomem wsparcia okazują się dopiero okolice poziomu 3.40.

USDPLN Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ROPA WTI, EURUSD, 5 grudnia
Następny artykułCzym jest IPO? Czym jest ICO? Podobieństwa i różnice
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here