Naga MarketsPolska Rada Polityki Pieniężnej po dwudniowej debacie podjęła decyzję utrzymującą stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Ogłoszono również, że o godzinie 16:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem nowego prezesa NBP, Adama Glapińskiego.


Najważniejsza dla rynku, stopa referencyjna pozostaje na poziomie 1,5%. Pozostałe wartości, technicznych stóp procentowych przedstawiono poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
źródło: www.nbp.pl
źródło: www.nbp.pl

Złotówka nie odnotowała większej zmienności. Ciekawsza sytuacja rysuje się na parze USD/PLN. Po wczorajszych, zaskakująco słabych danych z Ameryki, polski złoty umacnia się w stosunku do dolara. Po gwałtownych spadkach, przyszedł czas na uspokojenie, które przybrało formę flagi (sprawdź czym charakteryzuje się formacja flagi). Obecnie USD/PLN atakuje lokalne wsparcie w okolicy 3,8430:

USDPLNH1

Inwestujesz w PLN? Sprawdź ofertę FxPro i porównaj spready na parach crossowych z polską złotówką

Po ostatniej obniżce stóp w marcu 2015 Rada ogłosiła, że była to decyzja kończąca cykl luzowania polskiej polityki monetarnej. Niemniej jednak w związku z ostatnimi wydarzeniami makroekonomicznymi (zarówno wewnątrz kraju, jak i poza jego granicami), część członków RPP na lipcowym posiedzeniu nie wykluczyła możliwości kolejnych cięć, jeśli poziom wzrostu gospodarczego nadal będzie się osłabiał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCredit Agricole wierzy w longi na USD/CAD
Następny artykułAUDUSD – przebicie oporu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here