Naga MarketsKurs Bitcoina powyżej 9000 USD. W RPA wykryto oszustwo na 13 mln USDWillie Breedt, domniemany kryptowalutowy oszust ogłosił bankructwo. Niedawno na stronie News24 pojawiła się informacja, że około 2 000 inwestorów w nieistniejącej firmie Breedta, VaultAge Solutions (VS), straciło około 227 milionów randów (ponad 13 mln USD) po tym, jak szef agencji obiecał spłacić swoje inwestycje, a jego zapewnienia nigdy nie doszły do skutku. W poniedziałek Bitcoin wzrasta ponad procent ponownie oddalając się od poziomu 9000 USD.

RPA: inwestorzy krypto oczekują na zwrot ponad 13 mln USD

Willie Breedt oszukał około 2000 inwestorów kryptowalutowych na ponad 13 mln USD

W piątek jeden z największych inwestorów, który powierzył Breedtowi 7,5 miliona randów (0,5 mln USD), Simon Dix, z powodzeniem złożył wniosek o sekwestrację przeciwko Breedt. Sąd Najwyższy w Gauteng w Pretorii przychylił się do wniosku Dixa.

Dwa tygodnie temu Breedt pośpiesznie zaczął się ukrywać przed inwestorami, a ci wykorzystali usługi grupy „komorników”, aby znaleźć Breedta i spróbować odzyskać od niego pieniądze. Tymczasem oszust otworzył sprawę pod pretekstem bycia zastraszanym policją w Jeffreys Bay tuż przed zniknięciem.

W oczekiwaniu na werdykt wniosku o sekwestrację złożonego przez Dix, śledczym udało się wyśledzić Breedta w pensjonacie w Silver Lakes Estate w Pretorii. Ustalono również, że Breedt nie rezerwował lokum pod własnym nazwiskiem, ale pod imieniem przyjaciela, prawdopodobnie w celu ukrycia swojej tożsamości.

Krótko po tym, jak nakaz został wydany Dixowi, sąd wspierany przez policję i zespół specjalistów śledczych z kryminalistyki, dokonał nalotu na jego dom w Silver Lakes, w którym rzekomo ukrywał się Breedt od połowy czerwca. Podczas nalotu skonfiskowano wiele urządzeń elektronicznych, w tym laptopa i nano-sticka.

Nano stick to bezpieczne urządzenie do przechowywania, które może zawierać informacje o tym, gdzie mogą znajdować się Bitcoiny i inne kryptowaluty, którymi handlował Breedt.

Wcześniej grupa poszkodowanych inwestorów postarała się o nakaz sądowy w sprawie zamrożenia dwóch południowoafrykańskich rachunków bankowych należących do Breedt i firmy VS. Pomimo plotek, że Breedt został aresztowany w piątek, portal News24 potwierdził, że to nieprawda.

W międzyczasie południowoafrykański bank rezerwowy wyznaczył firmę PricewaterhouseCoopers do wszczęcia dochodzenia w sprawie VS i wszystkich agentów zaangażowanych w sprzedaż kryptowalut w imieniu firmy.

Bitcoin zyskuje na początku nowego tygodnia

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty wzrastają w poniedziałek o 1,30 procent do godziny 12:20 ponownie oddalając się od okrągłego poziomu wsparcia 9000 USD. Tym samym kurs w dalszym ciągu pozostaje w zakresie konsolidacji ograniczonej przez poziom 9000 i psychologiczny opór 10 000. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować wykreowaniem silniejszego impulsu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here