Naga Markets



Drogowskaz Brexit na tle Big BenaAnalitycy z Deutsche Banku sugerują, że w sytuacja Brexitu nadal zwiększa niepewność w brytyjskiej gospodarce, ponieważ w ubiegłym tygodniu sondaż do Parlamentu Europejskiego wykazał dalszy spadek poparcia dla Partii Konserwatywnej, która obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce.


Brexit: Theresa May zrezygnuje? – Deutsche Bank

Eksperci z DB zauważają, że trwająca niepewność może sprawić, iż toryscy deputowani zwiększą presję na premier May by zrezygnowała. Przywódcy Partii Pracy oznajmili, że raczej nie zaakceptują kompromisu, który nie obejmie drugiego referendum. Taki stan rzeczy sprawia, że porozumienie między partiami wygląda na coraz mniej prawdopodobne.

Rozmowy dotyczące Brexitu nie są w dobrej kondycji, ale jeszcze nie umarły. Olly Robbins udaje się jutro do Brukseli, by porozmawiać o tym, jak długo zajmie zmiana politycznej deklaracji, jeśli udałoby się znaleźć porozumienie. Zbliżamy się do końcowego gwizdka, więc jeśli umowa nie zostanie sfinalizowana w tym tygodniu, presja na dymisję May prawdopodobnie wzrośnie w najbliższym czasie – napisała Laura Kuenssberg z BBC na swoim Twitterze wczoraj wieczorem.

Zobacz również: Brexit: May chce wrócić do rozmów w sprawie Brexitu, funt powyżej 1,30

Wielka Brytania: Gospodarka kierowana przez politykę – ING

LondynAnalitycy z ING podkreślają, że rząd brytyjski potwierdził ostatnio, iż Wielka Brytania weźmie udział w wyborach europejskich, co oznacza, że ​​nowy termin Brexitu zostanie przeniesiony na 31 października 2019 roku.

Widzimy niewielką szansę, by torysi i labourzyści osiągnęli jakąś umowę ponad-partyjną, dlatego oczekujemy, że w październiku w ostatniej chwili ponownie zażądają przedłużenia. Jednak przed tym istnieje mała szansa, że May zrezygnuje widząc beznadziejne wyniki wyborów –  napisano w raporcie.

Eksperci zauważają, iż gospodarka brytyjska nie radzi sobie tak źle, biorąc pod uwagę wszystkie ciążące na niej ryzyka. Oczekiwany wzrost pozostaje na poziomie 1,5%.

BoE chce podnieść stopy procentowe w listopadzie, ale może ponownie opóźnić tą decyzję w zależności od dalszych losów Brexitu. Wydaje nam się, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o trwałej stabilizacji i możliwej aprecjacji funta szterlinga – podsumowano.

Kurs funta (GBP) pod presją impulsu spadkowego

moneta funtowa na wykresieNotowania pary walutowej GBP/USD kontynuują spadki, a cena znajduje się już niedaleko dołka z kwietnia 1,2869, który najprawdopodobniej zostanie przetestowany w najbliższych dniach. Jeśli dojdzie do jego przebicia, otworzy to drogę do niższych poziomów tj. 1,2771 oraz 1,2669. Negatywna struktura pivotowa wspiera scenariusz spadkowy. Dopiero przebicie lokalnego oporu 1,2966 umożliwiłoby na wyhamowanie presji sprzedających.

Zobacz również: GBPUSD – funt brytyjski pod presją podaży – 14.05.2019

Kurs funta we wtorek 14 maja 2019



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here