Naga MarketsFałszywe konto Vitalika Buterina na Instagramie, współzałożyciela Ethereum ma ponad 24 tys. obserwujących i już zdążyło wykorzystać naiwność ludzi do zgromadzenia ponad 37 sztuk Ethereum, co pokazuje jak niewiele potrzeba, aby pod pretekstem szybkich zysków znaleźć chętnych na rynku kryptowalut do lokowania swoich środków w cokolwiek (np. DogeCoin).


Rozwiąż zagadkę i wygraj kryptowaluty

Pod przykrywką specjalnego wydarzenia na Instagramie, oszust oferuje 100% premii za każdy otrzymany Ether. Po przelaniu pieniędzy nieszczęsne ofiary muszą odpowiedzieć na serię quizowych pytań za pośrednictwem Telegramu, a następnie wysłać od jednego do dwudziestu ETH na adres wirtualnego portfela autora, aby rozpocząć proces rzekomej wypłaty.

– Dajemy premię x2 każdemu posiadaczowi Ethereum, który ukończy quiz. Aby otrzymać bonus, musisz udowodnić fakt, że jesteś ich prawdziwym posiadaczem, wysyłając od 1 do 20 ETH do specjalnego portfela. Limity dla konkursu są ograniczone. Takie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone w celu uniknięcia oszustw – informuje jawnie oszust.

Zobacz również: TradingJam doprowadza DasCoin do prokuratury

Na chwilę obecną żaden uczestnik nie otrzymał zwrotu ze swojej inwestycji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Naiwność vs świetnie podrobiony profil na Instagramie?

Tam, gdzie doświadczeni w walce z oszustwami sympatycy kryptowalut mogą chylić głowę w niedowierzaniu w związku z pozornym sukcesem najnowszego oszustwa, powinni zwrócić uwagę na to, co jest zaskakująco świetnie podrobionym profilem w mediach społecznościowych.

Wysokiej rozdzielczości portrety Buterina oraz retoryka idealnie wpasowująca się w styl bycia dosyć specyficznego przedsiębiorcy, do złudzenia może przypominać jego realne konto.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułW Sejmie będą rozmawiać na temat kryptowalut
Następny artykułKurs funta brytyjskiego pod presją Brexitu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here