Naga Markets

Rozpoczynamy odliczanie do końca bessy na GPW - twierdzi prezes Quercus TFI Sebastian BuczekMimo nadal trwających spadków na warszawskim parkiecie, pojawiają się głosy, że koniec bessy czai się tuż za rogiem. W takim tonie wypowiedział się niedawno prezes Quercus TFI Sebastian Buczek, który uważa, że przecena wchodzi już w bardzo zaawansowaną fazę, a to może oznaczać jej bliski koniec.

GPW silnie wyprzedana

„Nadal pozostajemy ostrożni co do oceny perspektyw rynków akcji w kolejnych miesiącach. Ryzyko spowolnienia gospodarczego na świecie może mieć wpływ na rekordową zyskowność spółek i tym samym notowania ich akcji. W przypadku obligacji zakładamy, że trend zmienił się już na wzrostowy, a sierpień przyniósł jedynie korektę w rodzącej się hossie. Największej szansy na trwalszą poprawę koniunktury upatrywalibyśmy w dalszym spadku cen surowców, co pomogłoby inflacji i przysłużyłoby się do szybszego zakończenia podwyżek stóp procentowych. Rozpoczynamy odliczanie do końca bessy na GPW. Trwa ona już 10 miesięcy i spowodowała spadek WIG o 1/3. Zaczyna wchodzić w zaawansowaną fazę” – uważa prezes Quercus TFI.
W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Prezes Buczek zwrócił także uwagę na silnie wyprzedany polski rynek akcji:

„Polskie akcje zachowały się relatywnie słabiej od rynków rozwiniętych. Powodem były czynniki polityczne i geopolityczne. Po sierpniu WIG zwiększył stratę do 27,6 proc. Od początku roku z blue chips tylko 1 spółka była na plusie: JSW (+36 proc.). Pozostałe 19 spółek straciło na wartości, najwięcej: CCC -64 proc. oraz CD Projekt -56 proc”.

„Ceny polskich obligacji skarbowych zmieniły trend na wzrostowy w czerwcu. W sierpniu skorygowały się, co nie zmienia naszej oceny dotyczącej zmiany trendu. W przypadku instrumentów 10-letnich rentowność wrosła do 6,15 proc. Z podobnym zachowaniem mieliśmy do czynienia z obligacjami na całym świecie. Rentowność amerykańskich 10-latek wzrosła do 3,2 proc., a niemieckich do 1,54 proc. Głównym czynnikiem kształtującym koniunkturę były oczekiwania na podwyżki stóp we wrześniu i kolejnych miesiącach. Sytuacja na polskim rynku papierów dłużnych korporacyjnych nadal była dobra” – ocenił prezes Quercus TFI.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here